Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
Tábor is lesz

Tábor is lesz

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2007. 07. 31.
Etnofon az I. OniFeszt-en
2026-06-26 23:11:44

Az Óbudai Népzenei Iskola háromnapos zenei fesztiváljának, az I.OniFeszt-nek volt vendége június 22-én

„Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra”
2026-06-22 13:26:04

A vajdasági Dombos Festről Horváth Lászlóval, a fesztivál alapító-művészeti vezetőjével – egyben a Fonó

Vecsei H. Miklós a Zsámbéki Nyári Színházról
2026-06-22 12:31:15

Idén is megnyitja kapuit a nagy múltú Zsámbéki Nyári Színház , amelynek előadásai a már jól ismert

26. alkalommal vár mindenkit a DOMBOS Fest
2026-06-08 15:45:04

A Dombos Fest 2026-ban a „4 nap újratervezés” mottóval várja közönségét a kishegyesi löszfal alatt – az

további bejegyzések a szerzőtől »

Magyar, finn, svéd és lengyel alkotók munkáiból nyílik kiállítás augusztus 2-án a Király utcai Inda Galériában a jobb megismerés jegyében. A festmények, videoművek és egyéb alkotások augusztus 31-éig tekinthetőek meg.

Határeset címmel finn, magyar, svéd és lengyel képzőművészek alkotásaiból nyílik kiállítás csütörtökön a budapesti Inda Galériában, ahol húsz alkotó festményeit, videomunkáit, installációit láthatja a közönség.

Szalai Sándor, a tárlat egyik szervezője hétfőn a távirati irodának elmondta: Györgydeák György grafikusművésszel nyolc éve határozták el, hogy fölveszik a kapcsolatot a Finn Festőművészek Szövetségével, és a jobb megismerés érdekében közös finn-magyar képzőművészeti tábort alapítanak Felsőörsön, Szalai Sándor házában, a XIX-XX. század fordulóján épült romantikus Török villában, amely két kilométerre van a Balatontól, szőlőskertekkel és tölgyerdővel borított hegyoldalban.

Azóta a Finn Festőművészek Szövetsége és a Tölgy Kulturális Egyesület szervezésében minden évben 15-20 művész dolgozik nyaranta tíz napot, két hetet Felsőőrsön, utána az összegyűlt anyagból kiállítást rendeznek valamelyik magyar városban. Volt már tárlatuk Szigetváron és Kaposvárott is, az idén Budapesten lesz.

A finn és a magyar művészekhez minden évben más országokból is csatlakoznak, ebben az évben svéd és lengyel alkotó dolgozott a művésztelepen. A finn szövetség 80-100 pályázó közül választ ki évente mintegy 10 művészt, akik aztán részt vesznek a felsőörsi tábor munkájában.

Juha Okko festőművész a kiállítás katalógusának előszavában azt írta: "a művészek változatos egyénisége, emberi jelenléte az, ami valami újat (...), valami nagyon mást hoz létre minden alkalommal. A határon levők sebezhetők, mégis erős az a képességük, hogy alkossanak. Számukra nem léteznek a látást akadályozó határok".

A Határeset című kiállítás augusztus 31-ig tart nyitva a VI. kerületben, a Király utca 34. alatti galériában.


Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • „Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra” „Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra”
  • Vecsei H. Miklós a Zsámbéki Nyári Színházról Vecsei H. Miklós a Zsámbéki Nyári Színházról
  • Világzenék a legjobb minőségben Világzenék a legjobb minőségben
  • Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait
  • Mucsi Zoltán visszatér – Egy életem stand up est Mucsi Zoltán visszatér – Egy életem stand up est

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr897820792

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása