Három évtizede hunyt el a rock and roll királya, Elvis Aaron Presley. Az énekesről világszerte rendezvényeken és fesztiválokon emlékeznek meg az elkövetkezendő hetekben. Elvis kultusza máig töretlen, lemezeiből több mint 1 milliárd talált gazdára világszerte.

Elvis első lemeze 1954-ben jelent meg és azonnal elsöprő sikert aratott, de az igazi áttörést az 1956-os Heartbreak Hotel jelentette. Összesen mintegy 150 hanghordozója látott napvilágot olyan slágerekkel, mint a Jailhouse Rock, a Love Me Tender vagy az Are You Lonesome Tonight, és párhuzamosan filmkarrierje is beindult: a romantikus alkotásoktól a westernekig mindenféle műfajú filmben szerepelt.
Az énekes pályáján komoly törést jelenthetett volna, hogy 2 év múlva behívták katonának a németországi Wiesbadenbe, de a lemezkiadónak volt elég anyaga ahhoz, hogy fennmaradjon az érdeklődés Elvis iránt. Elvis Wiesbadenben megismerkedett egy ezredes nála 10 évvel fiatalabb lányával, Priscilla Ann Beaulieu-vel, akit azonban csak 1967-ben vett feleségül, leszerelése után 7 évvel, gyermekük a következő évben született meg. Elvis és Priscilla 1973-ban elváltak: az énekes ezután egyre mélyebben merült bele alkohol- és gyógyszerfüggőségébe, elhízott, majd lassan teljesen tönkrement.
1977. augusztus 16-án szívroham következtében halt meg. Nemzeti hősnek kijáró pompájú temetésén milliók vettek részt, és azon maga Jimmy Carter elnök is beszédet mondott.
Kultuszára jellemző, hogy rajongóinak egy tekintélyes része máig nem hiszi el a Király halálát, és a legkülönbözőbb összeesküvés-elméletek láttak napvilágot Elvis továbbéléséről. Eladott lemezeinek számáról csupán becslések láttak napvilágot, de bizonyosan 1 milliárd fölött jár a gazdára talált albumok összpéldányszáma, azaz – persze pusztán statisztikailag – gyakorlatilag a világ összes családjára jut egy-egy Elvis hanghordozó, ezt pedig rajta kívül kizárólag a Beatles mondhatja el magáról. Különös hangsúlyt kap mindez, ha hozzávesszük, hogy az énekes soha életében nem koncertezett Észak-Amerikán kívül.