Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
104 oldalas Műút Piszkos Freddel

104 oldalas Műút Piszkos Freddel

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2007. 08. 17.
Kelemen Barnabás: A Fesztivál Akadémia Budapest jubileumi 10. évada
2026-01-14 12:12:04

„A Fesztivál Akadémia Budapest generációkat és 40 országot összekötő folyamatosan fejlődő, egész évben

Fonós lemez lett az Év Jazz albuma
2026-01-09 14:38:41

Az Év jazz albuma elismerést kapta a jazz.hu szavazóitól a Juhász Gábor Trió feat. Holló Aurél: Stories From

A Hegedű Ünnepe: Három napos Fesztivál egy januári hétvégén
2026-01-06 13:34:34

Koncertkavalkád és ikonikus művek magyar hegedűművészek kiválóságainak előadásában – 2026-ban első

Triolina Folk és Női vonások koncert Sukorón
2025-12-16 19:45:27

Különleges és felemelő élményben lehet része azoknak, akik december 20-án Sukoróra látogatnak. Az utolsó

további bejegyzések a szerzőtől »

Műút címmel új irodalmi folyóirat jelent meg Miskolcon. A 104 oldalas, A/4-es formátumú kötetben a miskolci, Borsod-Abaúj-Zemplén megyei, illetve a térséghez kötődő szerzők írásait, esszéket, elemzéseket, verseket, tanulmányokat, recenziókat, kritikákat, képzőművészeti témájú cikkeket közölnek.

Napjaink, Holnap, Új Holnap, és most Műút - sorolta a Miskolcon, illetve Borsod-Abaúj-Zemplén megyében az elmúlt több mint fél évszázadban megjelent irodalmi lapok címét az MTI-nek nyilatkozva Zemlényi Attila, az új folyóirat főszerkesztője. Tájékoztatása szerint a Műút cím a művészetre, a műalkotásokra, a műhelyre, a képzőművészetre, az utakra, útkeresésre utal. 

A 104 oldalas, A/4-es formátumú kötetben a miskolci, Borsod-Abaúj-Zemplén megyei, illetve a térséghez kötődő szerzők írásait, esszéket, elemzéseket, verseket, tanulmányokat, recenziókat, kritikákat, képzőművészeti témájú cikkeket közölnek. 

Ami újdonság egy magyarországi irodalmi folyóiratban, az a képregény, a Műút ennek is teret ad - hangsúlyozta Zemlényi Attila, hozzátéve: ezúttal Rejtő Jenő klasszikusát, a Piszkos Fred, a kapitány című regény rajzos változatát olvashatják, nézhetik az olvasók. 

A most hatszáz példányban nyomtatott lap előállítását a miskolci önkormányzat hatmillió, a megyei pedig egymillió forinttal támogatta. Ez évben négy lapszámot tervez kiadni a szerkesztőség, a fogadtatástól, és persze a pénzügyi lehetőségektől függ, hogy havi, vagy kéthavi rendszerességgel jelenik meg a folyóirat a jövőben.


Forrás: kultura.hu

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Irodalom

Ajánlott bejegyzések:

  • Erdő van idebenn: Tóth Marcsi az új Margó-díjas Erdő van idebenn: Tóth Marcsi az új Margó-díjas
  • Krasznahorkai László Nobel-díjas író világa Szentendrén – október végéig látható a Minduntalan kiállítás Krasznahorkai László Nobel-díjas író világa Szentendrén – október végéig látható a Minduntalan kiállítás
  • Krasznahorkai László kapta az irodalmi Nobel-díjat Krasznahorkai László kapta az irodalmi Nobel-díjat
  • Gyilkosság, romantika, Balaton Gyilkosság, romantika, Balaton
  • Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr677821116

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard