Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
A nyitott templomok éjszakája

A nyitott templomok éjszakája

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2007. 09. 15.
...akartál valamit mondani?
2026-08-27 12:58:59

A 2026-27-es évadban hat bemutatót tart a Radnóti Színház, sok fiatal alkotó érkezik, valamint új tagokkal is

Borostyánszív-elismerésben részesült dr. Both Miklós
2026-08-25 21:30:56

Both Miklós zeneszerző, néprajzkutató, a Hagyományok Háza főigazgatója — az ukrán népzenei örökség

Sikerrel zárult az Arcus Temporum Művészeti Fesztivál
2026-08-25 20:50:00

Nagyon szép és őszinte esemény – Keller András hegedűművész így foglalta össze az idei Arcus Temporum

Péntektől vasárnapig: Bachtól Kurtágig
2026-08-20 21:10:01

Mi történik, amikor egy 800 éves bazilikában Bach zenéje találkozik a 100 éves Kurtág György életművével?

további bejegyzések a szerzőtől »

Szombaton és vasárnap 260 magyarországi településen mintegy 650 helyszínen rendeznek programokat a Kulturális Örökség Napjai keretében. Az eseménysorozathoz az idén kultúrházak és templomok is csatlakoztak.

Az eseményeket a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal (KÖH) koordinálja. A szervezők korábbi tájékoztatása szerint az országos fesztivál keretében olyan épületek kapui nyílnak meg a közönség előtt, amelyek egyébként egyáltalán nem, vagy csak korlátozottan látogathatók. 

Az eseménysorozat részét képezi idén a Nyitott templomok éjszakája, amelynek keretében 38 templom várja az érdeklődőket, valamint a Kultúrházak éjjel-nappal című program, amelyhez 104 település művelődési központja csatlakozott. 

A Nyitott templomok éjszakája program célja, hogy funkciójában mutassa be az épületeket. A kultúrházakban például koncertek, filmvetítések, éjszakai helytörténeti vetélkedők várják az érdeklődőket. 

Az idén a Haza és haladás címet viselő programsorozat középpontjában a reformkor és a klasszicizmus építészete áll. Az érdeklődők vezetéses sétákon, koncerteken, beszélgetéseken és vetélkedőkön vehetnek részt. 

A fesztiválhoz idén két színház csatlakozik: a Vígszínház és a Magyar Színház is nyílt nap keretében várja a látogatókat a próbákra és a kulisszák mögé szervezett bejárásokra.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • „Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST „Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
  • 26. alkalommal vár mindenkit a DOMBOS Fest 26. alkalommal vár mindenkit a DOMBOS Fest
  • Népművészet egész évben! Népművészet egész évben!
  • Fonós lemez lett az Év Jazz albuma Fonós lemez lett az Év Jazz albuma
  • Dupla jubileumi koncert: SoNoRo 20 & FAB 10 Dupla jubileumi koncert: SoNoRo 20 & FAB 10

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr1007821640

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása