Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Visszavonták Megyeri Krisztina díját

Visszavonták Megyeri Krisztina díját

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2007. 09. 20.
Népi ritmusok és legendás éjszakák Gombaszögön
2025-07-14 18:00:00

A Felvidék legnagyobb ifjúsági-kulturális rendezvényén, a Gombaszögi Nyári Táborban idén is különleges

Rock, család, Balaton: közeleg a 17. TÁBOR Fesztivál
2025-07-14 11:02:30

Augusztusban ismét benépesül Alsóörs, ahol a hazai rock- és metalélet nagyjai, családbarát programok és

Zene, ami összeköt - országjárásra indul a Concerto Budapest
2025-07-11 18:00:00

A klasszikus zene erejével szeretné közelebb hozni az embereket egymáshoz és a kultúrához a Concerto Budapest

Tánc, zene, mesterségek: a Hagyományok Háza beköltözik a nyári fesztiválokra
2025-07-11 11:07:40

Legyen szó kézműves foglalkozásról, táncházról, népzenei koncertről vagy mesemondásról, a Hagyományok

további bejegyzések a szerzőtől »

A bukaresti George Enescu Fesztivál rendezői visszavonták Megyeri Krisztina Párizsban élő magyar zeneszerző hétezer eurós díját, amelyet a legjobb kamarazenének járó zeneszerzői díj kategóriában kapott meg két héttel korábban.

A bukaresti Új Szó napilap szerint a fesztivál rendezői a díj visszavonását azzal indokolták, hogy a Megyeri által komponált kamaradarab (Le Jardin Étranger, Az idegen kert) 2003-ban már egyszer kapott díjat, épp az Enescu Fesztiválon. Sőt, a szerző Párizsban is eljátszotta már nagyközönség előtt. A verseny szabályzata szerint pedig ez kizáró ok lett volna, csak későn vették észre, hogy ugyanarról a műről van szó. 

A zsűri egyik tagja, Octavian Nemescu a lapnak elmondta: úgy tudja, hogy egy szemfüles tévészerkesztő hívta fel a zsűri elnökének a figyelmét arra, hogy a díjnyertes zenedarab nem felel meg a kritériumoknak. 

A lap a Romániai Zeneszerzők Szövetségének jegyzőkönyve alapján megtudta, hogy a visszavonásról szóló döntés már szeptember 14-én megszületett, de nyilvánosságra csak 18-án került, mégpedig a NewsIn hírügynökség által. Nem világos, hogy miért kellett ezzel négy napot várni - olvasható a lapban. 

A jegyzőkönyv egy másik okot is említ, amiért a zeneművet kivonták a versenyből: a darab hossza minimum tíz perc kell hogy legyen, Megyeri szerzeménye pedig néhány másodperccel rövidebb ennél. Az ÚMSZ szerint magát az érintettet csütörtökig még nem értesítették a döntésről. A díj visszavonásának hírét Mihai Constantinescunak, az Artexim (Koncertszervező Ügynökség) igazgatójának kellett volnia közölnie a zeneszerzővel. A lap kérdésére, hogy ez eddig miért nem történt meg, Constantinescu azt nyilatkozta: mivel kényes kérdésről van szó, nem siette el az értesítést. Meg akarja várni - mondta -, hogy az ügy körülményei teljesen tisztázódjanak, annál is inkább, mert már hallott olyan hangokat, hogy a díjat nacionalista megfontolásból vonták vissza, tekintettel Megyeri magyar nemzetiségére.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene

Ajánlott bejegyzések:

  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében
  • Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció
  • Pünkösdi Örökség Ünnep – Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben Pünkösdi Örökség Ünnep – Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben
  • Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája
  • JJ megnyerte az Eurovíziós Dalfesztivált, melyben a Budapest Scoring Orchestra is közreműködött JJ megnyerte az Eurovíziós Dalfesztivált, melyben a Budapest Scoring Orchestra is közreműködött

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr317821758

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard