Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
Budapesten a gyermeksztár

Budapesten a gyermeksztár

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2007. 09. 24.
...akartál valamit mondani?
2026-08-27 12:58:59

A 2026-27-es évadban hat bemutatót tart a Radnóti Színház, sok fiatal alkotó érkezik, valamint új tagokkal is

Borostyánszív-elismerésben részesült dr. Both Miklós
2026-08-25 21:30:56

Both Miklós zeneszerző, néprajzkutató, a Hagyományok Háza főigazgatója — az ukrán népzenei örökség

Sikerrel zárult az Arcus Temporum Művészeti Fesztivál
2026-08-25 20:50:00

Nagyon szép és őszinte esemény – Keller András hegedűművész így foglalta össze az idei Arcus Temporum

Péntektől vasárnapig: Bachtól Kurtágig
2026-08-20 21:10:01

Mi történik, amikor egy 800 éves bazilikában Bach zenéje találkozik a 100 éves Kurtág György életművével?

további bejegyzések a szerzőtől »

Egyhetes olasz-magyar gasztronómiai és kulturális rendezvénynek ad helyet szeptember 21-től a belvárosi Károlyi Mihály utca. A Kultúrhíd Fesztiválra ellátogat – mások mellett - Giorgio Cantarini, a 3 Oscar-díjas Az élet szép című film gyermek főszereplője.

Kultúrhíd Fesztivál néven debütál szeptember végén az első olasz-magyar gasztronómiai és kulturális rendezvénysorozat. 21-től 27-ig a Károlyi Mihály utca ad helyet az események, melynek központi helyszínei a Petőfi Irodalmi Múzeum, a Hotel Erzsébet, a Károlyi Étterem, a Károlyi Kert, a Peccati di Gola, a Pesti Lámpás és a Centrál Kávéház.

- A Kultúrhíd Fesztivál küldetése jellegénél fogva eltér minden eddig Magyarországon megrendezett fesztiváltól” – mondta Koritár Henriett, a rendezvény koordinátora. – A legfontosabb különbség, az a kétpólusú jelleg, ami a koncepcióban és a programokban is megnyilvánul. Számtalan olyan fesztivált rendeztek már hazánkban, ahol egy adott ország kultúráját, hagyományait, művészetét népszerűsítették, azonban még sosem szerveztek olyan eseménysorozatot, ahol a produkciók mindegyike két ország közös szellemi termékeként jön létre. Fesztiválunk ideje alatt lebontunk minden határt művészeink előtt, kötöttségek nélkül társítunk embereket, hogy megszülethessenek azok a produkciók, amik megismételhetetlenek, egyediek, közösek. Terveink szerint a Kultúrhíd Fesztivál egy, a megújuló Európa tradícióit gazdagító, évente több helyszínen is megrendezésre kerülő eseménysorozattá válik. Fesztiválunk első, magyarországi eseménye a latin kultúrában gyökerező közös európai identitásunk forrásáig nyúlik vissza. Az interaktív „ismerkedési hét” bepillantást enged a két kultúra hétköznapjaiba és ünnepi pillanataiba.

A programok csábító ereje a sokszínűségben rejlik. A divatbemutatóktól kezdve a fotó-és festménykiállításokon, workshopokon, előadásokon illetve koncerteken át a filmvetítésekig bezárólag mindenre számíthat az érdeklődő. A programok közt élvezheti a nagyérdemű a triesti Giuseppe Tartini Zenei Konzervatórium és a budapesti Liszt Ferenc Zeneakadémia jazz tanszéke növendékeiből összeállt quintett koncertjét a Károlyi Palota Kertjében és a Jah ExLex vs. FlxEr olasz-magyar VJ összecsapást az YBL Palota Művészeti Központban. Utóbbi helyszínen lesz az A.K.T. színésznő zenekar olasz slágerekből álló koncertje is. Káli Béla építész, egyetemisták közreműködésével, több tonna tésztából épít majd épületeket a Károlyi Palota Kertjében. Az élet szép című film vetítésének díszvendégeként köszöntjük majd a mű gyermek főszereplőjét, Giorgio Cantarinit.

A kulináris élvezeteket gasztronómiai bemutatók, kóstolók, palermói édességek és olasz borok fokozzák. A Károlyi Étteremben és a Peccati di Gola Étteremben az olasz hagyományt követve minden nap 18 órától a szervezők kultúr aperitifre invitálják a látogatókat, mely során megkóstolhatják az olasz- és magyar borokat és gasztronómiai jellegzetességeket, valamint találkozhatnak a kulturális élet kiemelkedő személyiségeivel, így – sok más mellett - Luca Vullo-val, a Szicíliai Rövidfilmfesztivál szervezőjével, Michele Sita olasz filmtörténésszel, Erdős Virág íróval és Giulio D’Angelo zenésszel. A programsorozatot gazdagítja majd az olasz kultuszminisztériumnak köszönhetően Kolombusz Kristóf életéről szóló eredeti kiállítás, melynek a Petőfi Irodalmi Múzeum ad helyet. Ugyanitt megtekinthető Kepes Judit Rómában élő fotóművész tárlata és Király Tamás divattervező fashion show-ja.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • ...akartál valamit mondani? ...akartál valamit mondani?
  • Elstartolt a Művészetek Völgye Elstartolt a Művészetek Völgye
  • Az emberség ünnepe Az emberség ünnepe
  • Etnofon az I. OniFeszt-en Etnofon az I. OniFeszt-en
  • 26. alkalommal vár mindenkit a DOMBOS Fest 26. alkalommal vár mindenkit a DOMBOS Fest

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr437821840

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása