Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Filmkészítő gyerekek fesztiválja

Filmkészítő gyerekek fesztiválja

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2007. 10. 10.
Túlvilági olimpikonok a Depeche Mode univerzumában – grandiózus show az MVM Dome-ban
2025-10-16 10:34:26

Két olimpiai bajnok, Szász Emese és Fodor Rajmund is kilép a valóság kereteiből, hogy misztikus lényként

Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait
2025-10-14 09:25:02

Tíz alkotó vehetett át elismerést a Hagyományok Háza Kis fekete pályázatán, ahol a népművészet és a

Tiszta őrület – Woody Allen legújabb darabjának világpremierje Budapesten
2025-10-13 18:00:00

November 7-én a Centrál Színházban mutatják be Woody Allen legújabb vígjátékát, a Tiszta őrületet

Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna?
2025-10-13 17:08:25

Vigh Bálint új független filmje, a KONEKT az önismeret és a traumafeldolgozás kérdéseit vizsgálja egy

további bejegyzések a szerzőtől »

A Filmkészítő Gyerekek Magyarországi Filmfesztiváljának célja, hogy feltérképezze az országban működő különböző gyerek-filmkészítő műhelyeket, szakköröket, filmtáborokat, és az elkészült alkotások bemutatásával lehetőséget adjon arra, hogy a gyerekek megmutathassák munkáikat egymásnak és a közönségnek.

A Filmfesztiválra 6 és 19 év közötti gyerekek jelentkezhetnek a következő kategóriákban: „Kicsi a bors, de erős” (6-12 év) és „Ifjú titánok” (13-19 év). A maximum tizenöt perc hosszúságú, tetszőleges témájú filmekkel rövidfilm, animációs film, dokumentumfilm és egyéb műfaji kategóriákban lehet pályázni.

A fesztivál ötödik, („gyerekszem-öregszem”) kategóriájába azok az alkotók nevezhetnek, akik már elmúltak 19 évesek, de a fesztiválra beküldött filmjüket 19 éves koruk előtt készítették. Ebbe a kategóriába filmkészítő fiatalok, amatőr- és profi filmesek gyerekkori alkotásai pályázhatnak.

A honlapon a gyerekek segédanyagokat találnak a filmek elkészítését, a filmkészítés különböző fázisait bemutató leírásokkal és tanácsokkal, valamint gyerekek által készített filmrészletekkel, forgatókönyv-, storyboard (képes forgatókönyv) és gyártási terv-mintákkal. A jelentkezők igény esetén telefonon vagy e-mailben a kiírással, beírással, formátumokkal és vágással kapcsolatos technikai segítséget kérhetnek a Pont Digitális Stúdiótól (tel: 1 221 9648, e-mail: pds@pdsfilm.eu).

A beküldött munkákat négytagú zsűri bírálja el, melynek tagjai: Enyedi Ildikó filmrendező (a zsűri elnöke), Kocsis Ágnes filmrendező, Jordán Helén pedagógus, Nagy Dénes filmrendező, Gerevich András költő, forgatókönyvíró. A bemutatott munkákat általános-, közép- és főiskolásokból álló gyerekzsűri is elbírálja, valamint közönségszavazatok is közrejátszanak a díjazásban.

A Gyerekszem Filmfesztivál ötletét egy három éve működő filmkészítő szakkör adta, ahol az első szakköri év végére kilenc kisfilm született. Ezek a néhány perces filmek hitelesen beszélnek a gyerekek érzéseiről, gondolatairól, sorsáról.

A ma is létező filmkészítő szakkör olyan kreatív és terápiás jellegű foglalkozásra ad lehetőséget, melynek során a gyerekek saját élményeik alapján rövidfilm terveket írnak, majd leforgatják a körülbelül két-három perces filmetűdöket. A forgatások során egymás filmjeiben végzik a stábokban szokásos feladatokat: mindegyikük rendező, operatőr, vágó, asszisztens, ruhás, sminkes és gyártásvezető, így valamennyien belekóstolhatnak a filmezéssel kapcsolatos művészi és szervezési munkálatokba is.

A filmkészítő szakkör eddigi tapasztalatai szerint szinte minden gyereknek van a film nyelvén is kifejezhető mondanivalója, melynek meglepő könnyedséggel és kreativitással adnak hangot és „képet”. A gyerekek az alkotási folyamat során gyakorolhatják az írásbeli, szóbeli, és képi önkifejezést, valamint saját gondolataik, hangjuk és gesztusaik használatát.

Grosch Nándor, a fesztivál főszervezője szerint a mai filmkészítőknek nem kis felelősségük és feladatuk, hogy minden eszközzel segítsék az utánuk következő filmes generáció szárnybontogatását. Úgy véli, hogy a fesztivál hatással lehet a filmkészítés kultúrájának kialakulására. Az elkészült filmek nyilvános bemutatásával és értékelésével hozzájárulhat ahhoz, hogy a gyerekek ne csak a televízióból és moziból megismert vizuális kapaszkodók segítségével videózgassanak.

Az ügyes kivitelezésű, leleményes és értékes anyagok követendő szakmai példát, tanulságokat és élvezetes filmes perceket adhatnak mind a filmkészítéssel kacérkodó gyerekeknek, mind a fesztivál látogatóinak.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film

Ajánlott bejegyzések:

  • Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna? Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna?
  • Természetfeletti erők és elfeledett titkok: itt a Shelby Oaks – A gonosz nyomában magyar előzetese Természetfeletti erők és elfeledett titkok: itt a Shelby Oaks – A gonosz nyomában magyar előzetese
  • Száguldás, sárkányok, rosszfiúk – a nyár 10 legkedveltebb mozija Magyarországon Száguldás, sárkányok, rosszfiúk – a nyár 10 legkedveltebb mozija Magyarországon
  • Őrült nap, őrült film: jön a Random! Őrült nap, őrült film: jön a Random!
  • Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr877822124

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard