Éljen a Grund! címmel megnyílt Budapesten, a Petőfi Irodalmi Múzeumban az az interaktív kiállítás, mely A Pál utcai fiúk születésének századik évfordulóját ünnepli. A 2008 augusztusáig látogatható tárlat a regényhez kapcsolódó relikviákat, helyszíneket mutat be modern, korszerű formában.

A Molnár Ferenc-regény megjelenésének századik évfordulója alkalmából szervezett tárlaton az installációk segítségével Nemecsek Ernő lakásába, a Füvészkertbe vagy a regénybeli Grundra is ellátogathatnak az érdeklődők. A termekben a látogatók elé tárulnak a regényhez kapcsolódó korabeli fővárosi helyek, melyek segítségével a mű keletkezéstörténetébe, a szerző gyermekkorának életrajzi részleteibe, a mű egykori helyszíneibe, valamint az ezekben rejlő ellentmondásokba is belepillanthatunk.
A látogatók, miután végigmennek az Üllői úti házak homlokzatát idéző folyosón, az egyik teremben farakásra mászhatnak fel, ahonnan a grund makettjére pillanthatnak le, belenyúlhatnak két nagy zsebbe, amelyek Csónakos sok csodát rejtő zsebeit imitálják, a hátsó teremben pedig növények, egy kis tó és rajta átvezető híd idézi meg a Füvész-kert hangulatát.
Az egyik fal egy nagy térképnek ad helyet, amelyen azt a több mint negyven országot jelölik, ahol Molnár Ferenc regénye megjelent. A kiállítás tárgyaihoz a magyaron kívül három idegen nyelven készültek feliratok, így a tárlat turisták számára is élményt nyújt.

Az utolsó teremben Molnár Ferenc kedvenc könyvei, játékai és kéziratai láthatók, valamint egy nemesmásolat arról a dokumentumról, amellyel a szerző a Franklin Társulatra ruházta A Pál utcai fiúk kiadási jogát.
Az általános és középiskolás diákoknak, valamint tanáraiknak olvasási és múzeumpedagógiai feladatokat kínál a kiállítás. A szervezők ezzel is szeretnék felkelteni a fiatalok érdeklődését, és kreativitásra ösztönözni őket. A 2008 augusztusáig megtekinthető kiállításhoz a regény kiadásának századik évfordulója apropóján további gazdag programot kínál az év során a múzeum.