Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Kenyeres és Fliegauf tovább aratnak

Kenyeres és Fliegauf tovább aratnak

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2007. 10. 16.
Péter Bence hazatér - a világsztár zongorista Budapesten mutatja be legújabb produkcióját
2025-09-16 08:30:00

Új műsorral, látványos színpadi megoldásokkal és egy titokzatos vendéggel tér vissza Budapestre a

Az identitás és természet határán – Leopold Bloom Díjjal ismerték el Dezső Tamás munkásságát
2025-09-16 07:00:00

Nyolcadik alkalommal adták át a Leopold Bloom Képzőművészeti Díjat, amelyet idén Dezső Tamás nyert el az

Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten
2025-09-15 12:00:00

Hétvégén ért véget a 21. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál, melyen Joachim Trier új alkotása

ONE MORE LIKE: A magyar sportdráma, ami meghódította Las Vegast is
2025-09-15 10:10:01

A ONE MORE LIKE című magyar sportdráma a hétvégén Batumiban és Las Vegasban is diadalt aratott: a provokatív

további bejegyzések a szerzőtől »

Kenyeres Bálint Before Dawn című alkotása a legjobb rövidfilm díját nyerte el a kijevi Steps filmfesztiválon; Fliegauf Benedek filmje, a Tejút pedig több európai mustrán versenyez.

Kenyeres Bálint 13 perces, egy snittből álló alkotása az ukrán fővárosban a napokban befejeződött fesztiválon versenyzett.
A történet búzamezőre érkező, teherautóra felmászó menekültek életét meséli el. A rövidfilmet a Cannes-i filmfesztiválon láthatta először a külföldi közönség.

Emlékeztetett arra is, hogy a Before Dawn kétéves fesztiválkörútja alkalmával csaknem negyven nemzetközi trófeát nyert el, köztük 2006-ban az Európai Filmakadémia legjobb rövidfilmnek járó díját.
Papp Csaba Zoltán arról is tájékoztatott, hogy Fliegauf Benedek Tejút című filmjével és új forgatókönyvével járja Európát. A Tejút az október 17-én kezdődő bergeni nemzetközi filmfesztiválon a Norvég Filmintézet díjáért versenyez, majd az 51. Londoni Filmfesztivál tűzi műsorára.

Londont követően a bécsi filmfesztiválon, a 45. Viennale elnevezésű mustrán versenyez Fliegauf Benedek munkája, október végén pedig a moszkvai Tomorrow fesztivál 100 ezer dolláros fődíjáért száll ringbe. A háromnapos moszkvai filmversenynek a Rengeteg és a Dealer című alkotásokat is jegyző fiatal magyar rendező lesz a díszvendége.

Fliegauf Benedek a Tejút európai fesztiválkörútjával párhuzamosan a Script East forgatókönyv-fejlesztői kurzuson készíti elő The Womb címen új filmjét, amely az Inforg Stúdió és a berlini Razor Film koprodukciója lesz.

A neves európai filmalkotók részvételével megrendezett Script East fórumra benevezett több száz forgatókönyv közül nemzetközi zsűri választotta ki a 12 résztvevőt. A Script East másik magyar résztvevője legújabb forgatókönyvével Esztergályos Krisztina.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film

Ajánlott bejegyzések:

  • Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten
  • ONE MORE LIKE: A magyar sportdráma, ami meghódította Las Vegast is ONE MORE LIKE: A magyar sportdráma, ami meghódította Las Vegast is
  • Előzetest kapott az Árva – itt a Saul fia rendezőjének új filmje Előzetest kapott az Árva – itt a Saul fia rendezőjének új filmje
  • Enyedi Ildikó és Paolo Sorrentino új filmjeit is díjazták Velencében Enyedi Ildikó és Paolo Sorrentino új filmjeit is díjazták Velencében
  • Négy titokzatos főhős egy lakásban - ismerd meg közelebbről az Egykutya főszereplőit Négy titokzatos főhős egy lakásban - ismerd meg közelebbről az Egykutya főszereplőit

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr587822244

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard