Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
Újabb halhatatlanok a Pesti Broadway aszfaltján

Újabb halhatatlanok a Pesti Broadway aszfaltján

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2007. 10. 27.
...akartál valamit mondani?
2026-08-27 12:58:59

A 2026-27-es évadban hat bemutatót tart a Radnóti Színház, sok fiatal alkotó érkezik, valamint új tagokkal is

Borostyánszív-elismerésben részesült dr. Both Miklós
2026-08-25 21:30:56

Both Miklós zeneszerző, néprajzkutató, a Hagyományok Háza főigazgatója — az ukrán népzenei örökség

Sikerrel zárult az Arcus Temporum Művészeti Fesztivál
2026-08-25 20:50:00

Nagyon szép és őszinte esemény – Keller András hegedűművész így foglalta össze az idei Arcus Temporum

Péntektől vasárnapig: Bachtól Kurtágig
2026-08-20 21:10:01

Mi történik, amikor egy 800 éves bazilikában Bach zenéje találkozik a 100 éves Kurtág György

további bejegyzések a szerzőtől »

A Nagymező utcai Pesti Broadwayn pénteken avatták fel a halhatatlanok társulatába tavasszal megválasztott új tagok fémbe öntött lábnyomait.

Idén a közönség szavazatai alapján Berek Kati és Vári Éva színésznő, Hegedűs D. Géza és Jordán Tamás színész, Ágai Karola és Komlóssy Erzsébet operaénekes, valamint Hágai Katalin és Kiss János táncművész nyerte el az Örökös Tagság címet, így mostantól az ő lábnyomaik is láthatóak a Nagymező utcában.

Horváth Csaba kulturális ügyekért felelős főpolgármester-helyettes a halhatatlanok társulatának új tagjait méltatva az avatáson úgy fogalmazott: "azok a művészek, akikkel ma itt állunk ebben az őszi levélhullásban, fényt és melegséget visznek az emberek életébe, a hűvös őszben és a fénytelenségben is." A művészek nevében Jordán Tamás mondott köszönetet a közönségnek és a szervezőknek az elismerésért.

Szegvári Katalin, az Örökös Tagság egyik kezdeményezője megjegyezte, hogy a Nagymező utcában látható lábnyomokról hamarosan "térkép" készül, amelyet kifüggesztenek a közeli színházak előcsarnokában. Az Örökös Tagság címre a jelölteket neves művészekből és közéleti személyiségekből álló kuratórium választotta ki március végén, a döntés eredményeként négy-négy színész, színésznő, operaénekes és táncművész neve került fel a szavazólapra.

A közönség az interneten és postai úton szavazhatott kedvenceire. A győztesek nevét májusban hozták nyilvánosságra, június elején pedig az Örökös Tagság gálán köszöntötték őket.

Első alkalommal 1996-ban választottak örökös tagokat. A Magyar Televízió akkori népszerű kulturális műsora, a Stúdió, valamint a Petőfi rádió azzal a céllal indította el a szavazást, hogy a publikum is adhasson díjat kedvelt művészeinek. Az örökös tagok sorába 1999-ig évenként kerültek be újabb művészek. Négyévnyi szünet után 2003-ban újították fel a közönségszavazást. A halhatatlanok társulata már 76 tagot számlál.

Forrás: kultura.hu

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • ...akartál valamit mondani? ...akartál valamit mondani?
  • 26. alkalommal vár mindenkit a DOMBOS Fest 26. alkalommal vár mindenkit a DOMBOS Fest
  • Létezik gyógyító múzeum?! Létezik gyógyító múzeum?!
  • Fonós lemez lett az Év Jazz albuma Fonós lemez lett az Év Jazz albuma
  • A Hegedű Ünnepe: Három napos Fesztivál egy januári hétvégén A Hegedű Ünnepe: Három napos Fesztivál egy januári hétvégén

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr967822448

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása