Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Redford fiatalnak tartja magát

Redford fiatalnak tartja magát

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2007. 10. 29.
Világszínvonal mikrokörnyezetben
2022-07-03 11:44:23

A Salföldi Dalföld hetedszerre is megmutatta a magas kultúrára fogékony Balaton-környéki közönségnek, hogy

Színpadra lépnek a győztes fiatalok
2022-06-23 11:11:02

Június 26-án 17:00 órától ifjú muzsikusok ingyenes hangversenyére kerül sor a Pesti Vigadóban a Szent

A fesztivál, ahol megkérték a kezemet
2022-06-22 11:21:30

Gyorsan pergő kémdráma, thrillerszerű bosszúfilm, találkozások és leánykérés – ilyen volt a II. Magyar

Fejtsd meg a költők titkait!
2022-06-20 09:58:18

Artisjus és Év gyerekkönyve díjat kapott Fenyő D. György  Útikalauz a vershez c. kötete. A Pagony

további bejegyzések a szerzőtől »

A Római Nemzetközi Filmfesztivál igazi „bellissima festa”, ahogy az életműdíját itt átvevő Sophia Loren mondta a Házasság olasz módra vetítése után. Az itáliai filmünnepre ellátogató sztárok közül persze ő és mellette két amerikai, Tom Cruise és Robert Redford aratta a legnagyobb feltűnést.

Utóbbiak a Gyávák és hősök (Lions for Lambs, hazai bemutató: november 29.) premierjére jöttek az olasz fővárosba. A film párhuzamosan futó cselekményszálai közül az egyik az afgán hegyek között játszódik, ahol két tengerészgyalogos védekezik a túlerő ellen, a másik a washingtoni politikai elitbe vezet (itt játszik fontos szerepet Tom Cruise és Meryl Streep), a harmadik egy pacifista egyetemi oktatót mutat be (őt alakítja Robert Redford), míg a három szál különös módon találkozik.

Az Afganisztánban zajló amerikai katonai akciókat bemutató és elemző film ürügyén Redford nem annyira a filmről, mint az Egyesült Államok belpolitikai helyzetéről beszélt az újságíróknak. A római sajtótájékoztatón azt mondta, azért készítette a filmet, mert „a jövő a fiataloké, nekik van szükségük arra, hogy megtalálják saját hangjukat”. A 70 éves színész-rendező nagy lelkesedéssel beszélt új filmje és a jövő nemzedékek kapcsolatáról, és amikor a fiatalságról volt szó, többnyire többes szám első személyben beszélt. Akik személyesen találkoztak vele, nem is csodálkoztak ezen: a Sundance Kid valóban fiatalos energiájával bűvölte el rajongóit.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film

Ajánlott bejegyzések:

  • A fesztivál, ahol megkérték a kezemet A fesztivál, ahol megkérték a kezemet
  • Családi kiállítással ünneplik a magyar filmrendezőt Családi kiállítással ünneplik a magyar filmrendezőt
  • Megelevenedik a háromszáz éves gyerekjáték Megelevenedik a háromszáz éves gyerekjáték
  • Évszázados technikával készült el egy vadonatúj mesefilm Évszázados technikával készült el egy vadonatúj mesefilm
  • Különös szeánszok egy budai villában Különös szeánszok egy budai villában

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr867822482

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

versverseny-banner-2021.png

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard