Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Barabás Lőrinc a jövő sztárja?

Barabás Lőrinc a jövő sztárja?

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2007. 11. 06.
Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

A Nagyvárosi bujdosó emléke – 71 éve született Kissferi
2025-06-29 16:21:51

Kiss Ferenc zeneszerzőként, énekmondóként és népzenegyűjtőként egész életében a hagyományt szolgálta

Jön a III. Sukorói Tűzugró Fesztivál
2025-06-27 09:00:33

Ismét lángra lobban Sukoró Szent Iván-éji tüze! A nyári napforduló alkalmából koncertek, táncház és

Magyar tehetségek is a reflektorfényben a Bartók Világversenyen
2025-06-24 12:28:09

31 fiatal zongorista, köztük hat magyar lép pódiumra idén szeptemberben a Zeneakadémián megrendezett versenyen.

további bejegyzések a szerzőtől »

A hazai underground egyik legizgalmasabb formációja, a jazzt a nagyvárosi stílusokkal egyedien ötvöző Barabás Lőrinc Eklektric első hivatalos stúdióanyaga a napokban kerül a rádiókhoz, és hamarosan bemutatják a hozzá tartozó videoklipet is.

A kiváló tehetségű trombitás csapata a hónap elején egy közép európai turnémeghívásnak tesz eleget, s terveik szerint november végén polcokra kerül az együttes első stúdióalbuma is.

A Barabás Lőrinc Eklektric közel két éve alakult elsősorban fiatal jazz-tanszakos hallgatókból. Azóta mindegyikük diplomát szerzett és teljes lendülettel belevetették magukat a hazai zenei életbe. Az alapító trombitás, Barabás Lőrincet több formációból ismerhetjük, többek között a Brownfield, Soulwhat vagy a nyári éjszakákat improvizatív nu-jazzel megtöltő, szintén neve alatt futó, Random projektból, melyben egyébként több Eklektric tag is aktív szerepet vállalt.

Eklektric

A zenekar folyamatosan koncertezett klubokban, nagyobb fesztiválokon és olyan zenészek előzenekaraként, mint Eric Truffaz, Nicola Conte vagy a nemrég nagysikerű budapesti koncertet adó, Parov Stelar. Két év aktív és sikeres együttzenélés után úgy gondolták, az anyaguk megérett a rögzítésre, így idén nyáron stúdióba vonultak.

A napokban bemutatásra kerülő ‚Famous‘ című szám a közelgő ‚Ladal‘ nagylemez beharangozó dala. Stílusát tekintve nem könnyen behatárolható, leginkább fülbemászó dallama, lüktető basszusa, a hiphop és a nu-jazz jól ötvözött elemei jellemzik. A dal betekintést nyújt a megjelenő Barabás Lőrinc Eklektric album hangzásvilágába, ahol természetes módon társul a rap és a spoken word, a jazz, a hiphop,a dub, a reggae és az experimental úgy, hogy a multikulturális szétesettség helyett egy személyes, kiforrott és hiteles hangzású, itthoni terepen pedig kifejezetten újszerű produkció szólal meg.

Idén túl vannak már egy kisebb turnén, melynek keretében többek között Varsó és Pozsony klubjait töltötték meg vájt fülű nu-jazz rajongókkal. November 6-án ismét útra kellnek, hogy több közép-európai nagyvárosban adjanak ízelítőt a hamarosan megjelenő anyagból. Így például a prágai Chateau l'enfer Rouge vagy a bécsi Cafe Leopold közönsége is megismerheti a budapesti underground zenei élet egyik legizgalmasabb produkcióját. A turné után a hazai közönség egy különleges lemezbemutató est keretében találkozhat a Barabás Lőrinc Eklektric-kel, december elején.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene

Ajánlott bejegyzések:

  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében
  • Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció
  • Pünkösdi Örökség Ünnep – Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben Pünkösdi Örökség Ünnep – Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben
  • Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája
  • JJ megnyerte az Eurovíziós Dalfesztivált, melyben a Budapest Scoring Orchestra is közreműködött JJ megnyerte az Eurovíziós Dalfesztivált, melyben a Budapest Scoring Orchestra is közreműködött

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr247822612

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard