Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Amikor négy Stradivari szól egyszerre

Amikor négy Stradivari szól egyszerre

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2007. 11. 08.
A magyar népi kultúra ünnepe: új évad kezdődik a Hagyományok Házában
2025-09-11 15:55:34

A Hagyományok Háza új évadában a magyar népi kultúra életerejét és gazdagságát ünnepli: tánc, zene

Cannes-tól Velencéig: nemzetközi sikerfilmek érkeznek a Mozinet Filmnapokra
2025-09-11 07:34:38

Fesztiválsikerek, friss magyar alkotások és különleges filmes élmények várják a közönséget a 15. Mozinet

Felfelé hulló eső és xenobotok – különleges kiállítás a LAM-ban
2025-09-10 12:00:00

Fény, tudomány és művészet találkozása: a More Than Human című nemzetközi tárlat az emberi nézőpontot

VALMAR – Év végi szuperkoncert az Arénában
2025-09-10 09:49:39

Marics Peti és Valkusz Milán hatalmas bulival zárja az évet az Arénában – slágerek, meglepetésvendégek és

további bejegyzések a szerzőtől »

A Stradivari Quartett első, bemutatkozó koncertkörútjának a Régi Zeneakadémia az egyik állomása: a november 18-i, vasárnap esti hangversenyen négy eredeti Stradivari-hangszer szólal meg és elhangzik egy magyarországi bemutató is.

A Svájcban született Maja Weber csellista hívta életre a fiatal muzsikusokból álló kvartettet. A családi vonósnégyesben kezdett csellózni, négyéves korában, majd nővérével megalapította az Amar Quartettet. A Stradivariról, a jeles cremonai hegedűkészítőről elnevezett formációt azért alapíthatta meg, mert a St. Gallen-i Habisreutinger textilgyáros házaspár alapítványt hozott létre, és a birtokában lévő hangszereket kölcsönadta a fiatal muzsikusoknak. Rolf Habisreutinger egyébként maga is amatőr csellista.

A négy, kincset érő mesterhangszeren 2007 szeptembere, a megalakulás óta játszik a kvartett. Első svájci hangversenyeik után, bemutatkozó körútjukon Budapest mellett Münchenben, Berlinben, Prágában, Eisenstadtban, Salzburgban és Bécsben is fellépnek.

Az első hegedűs a lengyel születésű Bartek Niziol, aki poznani tanulmányai után számos nemzetközi versenyt nyert. Fellépett a világ nagy koncertközpontjaiban, a cannes-i Midemen elismeréssel fogadták Wienawskid-moll versenyművének tolmácsolását. Elisabeth Harringer (hegedű) és David Greenlees (brácsa) pedig a Zürichi Tonhalle Zenekar, a Zürichi Opera és az Ars Armata Zürich művészei.

A bemutatkozó turnén Joseph Haydn és Bedrich Smetana művei mellett egy magyarországi bemutatót is tartanak: Daniel Schnyder svájci komponista művét játsszák. Daniel Schnyder szaxofonművész, fuvolaművész és zeneszerző. Szóló-, kamara- és szimfonikus műveket egyaránt alkot.

Játszik jazzt is - híres az improvizációiról. Multimédia projektekben is részt vesz, Murnau egyik alapművéhez, az 1926-os Dr. Faust című filmhez írt mai kísérőzenét. Casanova címmel operát komponált a Yehudi Menuhin Fesztiválra, ahol rezidens zeneszerző. A koncert közben Hans Schenker színművész beszél a hangszerekről, művészekről, zeneszerzőkről és műveikről.

Forrás: kultura.hu

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene

Ajánlott bejegyzések:

  • VALMAR – Év végi szuperkoncert az Arénában VALMAR – Év végi szuperkoncert az Arénában
  • Közel 70 program, koncertek és bartókos ízek: startol a 4. Bartók Feszt Közel 70 program, koncertek és bartókos ízek: startol a 4. Bartók Feszt
  • Csűrök között szól a világ – Jubileumi fesztivál Kalotaszegen Csűrök között szól a világ – Jubileumi fesztivál Kalotaszegen
  • Kezdő dalszerző vagy? Jelentkezz az Artisjus új mentorprogramjába! Kezdő dalszerző vagy? Jelentkezz az Artisjus új mentorprogramjába!
  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr747822662

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard