Pannon freskó című, az elmúlt években nagy sikerrel játszott előadását átdolgozva mutatja a Magyar Állami Népi Együttes hétfőn este Budapesten, a Művészetek Palotájában.
Aktualitását ma is fontosnak érezzük, hiszen előadásunk egyik célja: választ adni a kérdésre, mit tegyünk a hagyományainkkal, a globális kultúra hatásaival, hogy az ember, aki már ki tudja, mióta bolyong ebben a konfliktusban, megtalálja a saját útját.Évezredek formáit, kincseit az előadásban úgy illesztik össze, mint egy ásatás freskótöredékeit. A Pannon freskó a hagyományokban őrzött dallamokkal és táncokkal jeleníti meg az emberi élet évszakok váltakozásába rejtett szakaszait. A látványos "táncvízióban", tánc-karneválban megjelenik a történelmi múlt, a magyarsághoz kötődő különböző etnikai karakterek sora, évezredek szellemi hagyatéka olvad színpompás karneváli forgataggá.
A Magyar Állami Népi Együttes az emberi érzelmek, a szerelem és halál harcát mutatja be a Tavasz (születés), a Nyár (beteljesülés), az Ősz (elmúlás) és a Tél (haláltánc) színeiben. A két felvonás két-két színt foglal magába, s a Prológussal és a Karnevállal egészül ki.
A Fesztivál Színházban látható produkció zeneszerzője Sebő Ferenc, a rendező-koreográfus Mihályi Gábor. A tánckar vezetője Kökény Richárd, a néprajzi tanácsadó Pesovár Ernő. Közreműködik hangfelvételről az együttes több népzenésze, továbbá Bognár Szilvia, Palya Bea, Sebestyén Márta énekes.