Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Madonna mint a rock halhatatlanja

Madonna mint a rock halhatatlanja

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2007. 12. 15.
Budapesten ad koncertet a világhírű magyar virtuóz
2022-07-04 15:56:18

Július 9-én, szombaton az Opus Jazz Clubban lép fel a Várallyay Petra Trió. A Várallyay Petra Trió zenei

Világszínvonal mikrokörnyezetben
2022-07-03 11:44:23

A Salföldi Dalföld hetedszerre is megmutatta a magas kultúrára fogékony Balaton-környéki közönségnek, hogy

Színpadra lépnek a győztes fiatalok
2022-06-23 11:11:02

Június 26-án 17:00 órától ifjú muzsikusok ingyenes hangversenyére kerül sor a Pesti Vigadóban a Szent

A fesztivál, ahol megkérték a kezemet
2022-06-22 11:21:30

Gyorsan pergő kémdráma, thrillerszerű bosszúfilm, találkozások és leánykérés – ilyen volt a II. Magyar

további bejegyzések a szerzőtől »

Madonna, John Mellencamp, Leonard Cohen, a Ventures és a Dave Clark Five együttes kerül jövő tavasszal a Rock and roll halhatatlanjainak dicsőségcsarnokába - jelentették be a dicsőségcsarnok illetékesei.

A rock and roll halhatatlanjai közé azok az énekesek, együttesek, zenészek kerülhetnek, akiknek első lemeze már legalább 25 éve jelent meg. A kiválasztást több válogatás előzi meg, a hanglemezipar, a rockzenei szakértők hatszáz fős testülete dönt arról, hogy egy-egy évben ki válhat halhatatlanná.

A rock halhatatlanjairól 1986 óta döntenek, az előkelő klubnak immár több mint kétszáz tagja van. Nemcsak énekesek, hangszeres zenészek és együttesek közül válogatnak, hanem olyan személyiségek közül is, akik a leginkább hatottak a rock fejlődésére. Bekerülhetnek a halhatatlanok közé olyan szakemberek - producerek, kiadók stb. -, akik tevékenységükkel szintén hozzájárultak a műfaj fejlődéséhez. A Gamble and Huff producerkettős lesz e kategória idei kitüntetettje.

Az idei kiválasztottakról az a vélemény fogalmazódott meg, hogy a könnyűzene különböző területein jelentőset alkotva jól tükrözik a rock sokszínűségét. A 49 esztendős Madonna 1982 óta van a világ könnyűzenéjének élvonalában. Hamar az MTV zenés televíziós csatorna sztárja lett, Like a Virgin című dala mindmáig emlékezetes. Manapság főként a dance kategória kiemelkedő előadója. Eddigi pályafutása során több mint 200 millió lemeze kelt el, Grammy-díjas, MTV-díjas, óriási sikerű koncertek főszereplője, számos listavezető albumot és dalt jegyez.

Igaz rocker viszont a szintén amerikai John Cougar Mellencamp, aki egyebek között Pink Houses, Jack and Dinane valamint Hurts So Good című sikereivel vált méltóvá a halhatatlanságra.

Leonard Cohen kanadai költő és énekes több nemzedék nagy kedvence, legnagyobb sikere a Suzanne, a Dress Rehearsal Rag és más dalok szerzője. A hatvanas évek vége óta a folk egyik legnagyobb ikonja, az egyik legkiemelkedőbb dalszerző és szövegíró.

A szintén amerikai Ventures együttes az ötvenes évek vége óta az egyik legjobb gitárzenekar a világon. Rengeteg sikerszáma közül a Walk, Don't Run és a Hawaii Five-O volt a legemlékezetesebb.
A brit Dave Clark Five együttes az ötvenes évek rock and rollját mentette át a hatvanas évekbe. Egyik legnagyobb slágerei közül kiemelést érdemel a Glad All Over, az Over and Over, a Bits and Pits,. de számos szerzeményt dolgoztak fel a nagy öregek, köztük Chuck Berry szerzeményeiből is.

A kitűnő kísérőzenészek köréből is rendszeresen választanak halhatatlant: idén Little Walter blues szájharmonikás, Muddy Waters, Bo Diddley és mások zenésztársa került közéjük.

A rock and roll szentjeit 2008. március 10-én - immár hagyományosan - a New York-i Waldorf Astoria Hotelben iktatják be nagyszabású show keretében..

Forrás: kultura.hu

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene

Ajánlott bejegyzések:

  • Budapesten ad koncertet a világhírű magyar virtuóz Budapesten ad koncertet a világhírű magyar virtuóz
  • Világszínvonal mikrokörnyezetben Világszínvonal mikrokörnyezetben
  • Színpadra lépnek a győztes fiatalok Színpadra lépnek a győztes fiatalok
  • Ünnepel a világhírű magyar zeneszerző Ünnepel a világhírű magyar zeneszerző
  • Varázslat a löszfal tövében Varázslat a löszfal tövében

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr777823340

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

versverseny-banner-2021.png

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard