Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Temetés Bukarestben

Temetés Bukarestben

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2008. 01. 10.
Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait
2025-10-14 09:25:02

Tíz alkotó vehetett át elismerést a Hagyományok Háza Kis fekete pályázatán, ahol a népművészet és a

Tiszta őrület – Woody Allen legújabb darabjának világpremierje Budapesten
2025-10-13 18:00:00

November 7-én a Centrál Színházban mutatják be Woody Allen legújabb vígjátékát, a Tiszta őrületet

Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna?
2025-10-13 17:08:25

Vigh Bálint új független filmje, a KONEKT az önismeret és a traumafeldolgozás kérdéseit vizsgálja egy

Dalokból szőtt történelem – megjelent a Dalszerző Bookazin
2025-10-10 17:00:00

Megjelent az Artisjus első Dalszerző Bookazin kiadványa, amely több mint száz év magyar zenetörténetét

további bejegyzések a szerzőtől »

Először mutatják be román nyelven Nádas Péter Temetés című drámáját, amelyet a bukaresti Teatrul de Comedie tűzött műsorra. A bemutatót pénteken tartják a román fővárosban.

Anca Mocanu, a művészeti intézmény irodalmi titkárságáról megerősítette az MTI-nek, hogy a magyar író személyesen vesz részt a darab romániai premierjén. Hangsúlyozta: az 1980-ban írt drámát kifejezetten erre az előadásra fordította le Anamaria Pop. Az előadás színre vitelének ötletével Bocsárdi László rendező, a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház igazgatója kereste meg a bukaresti intézmény vezetőségét.

A Nádas-drámát színpadra állító Bocsárdi az MTI-nek elmondta: nagyon régóta foglalkoztatja ez a darab, amely mélyen megérintette őt, de nem tudott rájönni az erős élmény titkára. A színpadra állítás során aztán kiderült, hogy számára a darab kulcsa Nádas 1956-os élményével kapcsolatos. Bocsárdi szerint Nádasnak sikerült a Temetésben "kiírnia magából" azt a gazdag élményanyagot, azt a döbbenetet, amit 1956 jelentett számára.

A rendező nagyon közelinek érzi magához az író döbbenetét, ugyanis - mint fogalmazott - ha a saját 1989-es élményeire gondol, akkor az a benyomása, hogy valóban érti és érzi a szöveget. Bocsárdi szerint ebből az élményből fakadnak a darab energiái, de ezen kívül még egy sor téma lelhető meg a drámában: a színház és a valóság, a színész és a közönség, a színészek egymás közötti viszonya, illetve a színész és a szöveg közötti kapcsolat. Hozzátette: ezek mind olyan alapproblémái a színháznak, amelyeket Nádas nagyon izgalmasan ki tud fejteni.

Az 1958-ban Marosvásárhelyen született Bocsárdi László az egyik legtehetségesebb romániai magyar rendező, aki tavaly a Lear királyt vitte színre Budapesten, a Nemzeti Színházban.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház

Ajánlott bejegyzések:

  • Mucsi Zoltán visszatér – Egy életem stand up est Mucsi Zoltán visszatér – Egy életem stand up est
  • Először Magyarországon: érkezik a Wicked az Erkel Színház színpadára Először Magyarországon: érkezik a Wicked az Erkel Színház színpadára
  • Szeretőből egy is sok - brit vígjáték a Rózsakertben! Szeretőből egy is sok - brit vígjáték a Rózsakertben!
  • Katlanra fel! Kedden indul a 18. Ördögkatlan Fesztivál Katlanra fel! Kedden indul a 18. Ördögkatlan Fesztivál
  • Musicalshow a Rózsakert Színpadon - Nikola Tesla története sztárszereposztásban Musicalshow a Rózsakert Színpadon - Nikola Tesla története sztárszereposztásban

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr197823762

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard