A 9 és fél randi alkotói jelenleg az utómunkálatokat végzik, a romantikus filmet február 14-től vetítik a magyar mozik - közölte Sas Tamás, a film rendezője.
A forgatást tavaly nyáron kezdték, ezen a héten pedig már a hangot keverik - mondta a rendező, hozzátéve, hogy a Valentin-napon a mozikba kerülő 9 és fél randit 35-38 kópiával fogják forgalmazni, a fővárosi és vidéki filmszínházak egyszerre vetítik majd.Arra a kérdésre, hogy milyen fogadtatásra számít a közönség részéről, Sas Tamás azt válaszolta: "optimisták vagyunk, már látjuk a kész filmet, úgy érezzük, jól sikerült". Felidézte, hogy előző munkája, az S.O.S. szerelem sikeres volt, s mint mondta, ez bizakodóvá teszi.
A külföldi forgalmazást firtató kérdésre Sas Tamás úgy reagált: az "bonyolult" dolog, kapcsolatok és nagy adag szerencse kérdése. "Nagy reményeket ebből a szempontból ezzel a filmmel kapcsolatban nem éltetek magamban" - fogalmazott a rendező.
Elmondta, hogy a 9 és fél randi egy fiatal író (Fenyő Iván) "kálváriájáról" szól, aki sikerkönyve megírása után három évig gondtalanul éli az aranyifjak életét, a valaha nagyon kedves és szelíd srácot bulvárfigurává teszi a média. Egy nap azonban veszélybe kerül az "édes" élet: a kiadóval kötött szerződése szerint egy új könyvet kellene írnia, ám erre képtelen. A kiadótól ultimátumot kap: 10 nap alatt meg kell írnia a könyvet, ellenkező esetben beperlik. A kiadó vezetője (Söptei Andrea) témát is ajánl a főhősnek: az elkövetkező 10 napban mindennap találkozzon egy-egy olyan nővel, aki párkapcsolati problémákkal küzd, és férfi szemmel írjon az életükről.
Az író azáltal, hogy érzékeli mások problémáit, visszatalál önmagához, ráébred arra, milyen gondokkal küzd. "Kálváriájában megtisztul" és visszatér szerelméhez - árulta el a végkifejletet Sas Tamás.
Fenyő Iván és Söptei Andrea mellett a nézők láthatják a filmben Kovács Patríciát, Stefanovics Angélát, Kéri Kittyt, Szávai Viktóriát, Jordán Adélt, Rezes Juditot, valamint Pelsőczy Rékát is.
A forgatókönyvet Köbli Norbert és Csikesz Judit jegyzi, az operatőr Miklauzic, a hangmérnök Tőzsér Attila, a zene pedig Gulya Róbert munkája.