Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
Zsögödi-tárlatturné Magyarországon

Zsögödi-tárlatturné Magyarországon

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2008. 01. 21.
„Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
2026-06-29 20:24:10

A DOMBOS FEST idei vasárnap esti fellépője volt a Szegedről érkező Csizmadia Anna – Nagy Gábor – Szokolay

„Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra”
2026-06-22 13:26:04

A vajdasági Dombos Festről Horváth Lászlóval, a fesztivál alapító-művészeti vezetőjével – egyben a Fonó

Vecsei H. Miklós a Zsámbéki Nyári Színházról
2026-06-22 12:31:15

Idén is megnyitja kapuit a nagy múltú Zsámbéki Nyári Színház , amelynek előadásai a már jól ismert

26. alkalommal vár mindenkit a DOMBOS Fest
2026-06-08 15:45:04

A Dombos Fest 2026-ban a „4 nap újratervezés” mottóval várja közönségét a kishegyesi löszfal alatt – az

további bejegyzések a szerzőtől »

Csíkszeredából magyarországi testvérvárosokba indult a Zsögödi Nagy Imre festőművész alkotásaiból álló kiállítás. A hatvankét festmény több hónapos vándorútra kelt, kedden már láthatja is a kaposvári közönség.

Ezután Tiszaújváros, Gyula, Cegléd és Miskolc ad otthont a tárlatnak, valamennyi helyszínen egy-két hónapig lesz látható. A gazdag életmű reprezentatív alkotásairól, akvarellekről, olajfestményekről, metszetekről, ceruza-, szén- és tusrajzokról van szó, ezek felölelik a legendás székelyföldi mester életművének valamennyi korszakát.

"Magyarországon, az Erdélyen kívüli magyar nyelvterületen nem ismerik rangjához mérten Zsögödi Nagy Imre személyiségét és művészetét, ezt az űrt próbálja kitölteni ez a vándorkiállítás" - mondta az MTI-nek Gyarmati Zsolt, a képeket birtokló csíkszeredai Csíki Székely Múzeum igazgatója.

A vándorkiállítás ugyanakkor a magyar-magyar kulturális párbeszéd és értékcsere része - fűzte hozzá az intézményvezető, emlékeztetve: korábban a székelyföldi város fogadta az amúgy csíkszeredai gyökerű művész, Szász Endre gyűjteményes kiállítását Kaposvárról, akárcsak a gyulai múzeumból a Kohán György-tárlatot.

Az igazgató hozzáfűzte: legutóbb a múlt század hetvenes éveiben láthatta kiállításon a magyarországi közönség Zsögödi Nagy Imre munkáit.

A képek biztosítási költségeit a csíkszeredai intézmény fenntartója, a város önkormányzata fedezi, az anyag Kaposvárra való szállítását támogatók segítségével oldották meg. A magyarországi testvérvárosok közti utaztatásról mindig a fogadó fél gondoskodik - mondta az MTI-nek Gyarmati Zsolt.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • „Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra” „Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra”

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr747823950

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása