Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Zsögödi-tárlatturné Magyarországon

Zsögödi-tárlatturné Magyarországon

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2008. 01. 21.
Magyar dallamok Japánban - A Cimbaliband sikere Oszakában
2025-07-03 18:13:45

A magyar népzene különleges hangzása, a cimbalom egyedisége és a Cimbaliband szenvedélye ragadta magával a

A nyár ritmusai a BJC-ben
2025-07-02 08:17:33

A Budapest Jazz Club nyáron is gondoskodik arról, hogy a jazzrajongók ne maradjanak élmények nélkül.

Családi titkok, közéleti drámák – A Pulszky-levelezés feltárja a múltat
2025-07-01 11:56:45

A Pulszky család 1867 és 1911 között íródott 331 levele nem csupán személyes vallomásokat és meghitt

Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

további bejegyzések a szerzőtől »

Csíkszeredából magyarországi testvérvárosokba indult a Zsögödi Nagy Imre festőművész alkotásaiból álló kiállítás. A hatvankét festmény több hónapos vándorútra kelt, kedden már láthatja is a kaposvári közönség.

Ezután Tiszaújváros, Gyula, Cegléd és Miskolc ad otthont a tárlatnak, valamennyi helyszínen egy-két hónapig lesz látható. A gazdag életmű reprezentatív alkotásairól, akvarellekről, olajfestményekről, metszetekről, ceruza-, szén- és tusrajzokról van szó, ezek felölelik a legendás székelyföldi mester életművének valamennyi korszakát.

"Magyarországon, az Erdélyen kívüli magyar nyelvterületen nem ismerik rangjához mérten Zsögödi Nagy Imre személyiségét és művészetét, ezt az űrt próbálja kitölteni ez a vándorkiállítás" - mondta az MTI-nek Gyarmati Zsolt, a képeket birtokló csíkszeredai Csíki Székely Múzeum igazgatója.

A vándorkiállítás ugyanakkor a magyar-magyar kulturális párbeszéd és értékcsere része - fűzte hozzá az intézményvezető, emlékeztetve: korábban a székelyföldi város fogadta az amúgy csíkszeredai gyökerű művész, Szász Endre gyűjteményes kiállítását Kaposvárról, akárcsak a gyulai múzeumból a Kohán György-tárlatot.

Az igazgató hozzáfűzte: legutóbb a múlt század hetvenes éveiben láthatta kiállításon a magyarországi közönség Zsögödi Nagy Imre munkáit.

A képek biztosítási költségeit a csíkszeredai intézmény fenntartója, a város önkormányzata fedezi, az anyag Kaposvárra való szállítását támogatók segítségével oldották meg. A magyarországi testvérvárosok közti utaztatásról mindig a fogadó fél gondoskodik - mondta az MTI-nek Gyarmati Zsolt.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • A nyár ritmusai a BJC-ben A nyár ritmusai a BJC-ben
  • „Ennyike?” – A kérdés, amit nem lehet megkerülni „Ennyike?” – A kérdés, amit nem lehet megkerülni
  • Erdélyi örökség: letöltve – Néprajz és digitalizáció egy térben Erdélyi örökség: letöltve – Néprajz és digitalizáció egy térben
  • A sztárok fotósa, a város fia – Szipál Márton előtt tiszteleg Debrecen A sztárok fotósa, a város fia – Szipál Márton előtt tiszteleg Debrecen
  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr247823950

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard