Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Meglepetések nélküli Fonogram

Meglepetések nélküli Fonogram

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2008. 01. 24.
Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait
2025-10-14 09:25:02

Tíz alkotó vehetett át elismerést a Hagyományok Háza Kis fekete pályázatán, ahol a népművészet és a

Tiszta őrület – Woody Allen legújabb darabjának világpremierje Budapesten
2025-10-13 18:00:00

November 7-én a Centrál Színházban mutatják be Woody Allen legújabb vígjátékát, a Tiszta őrületet

Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna?
2025-10-13 17:08:25

Vigh Bálint új független filmje, a KONEKT az önismeret és a traumafeldolgozás kérdéseit vizsgálja egy

Dalokból szőtt történelem – megjelent a Dalszerző Bookazin
2025-10-10 17:00:00

Megjelent az Artisjus első Dalszerző Bookazin kiadványa, amely több mint száz év magyar zenetörténetét

további bejegyzések a szerzőtől »

Immár tizenhetedik alkalommal adták át szerdán este a Magyar Hanglemezkiadók Szövetsége (MAHASZ) Fonogram díjait zenészek, a zeneipar szakemberei, a kiadók és a média képviselői előtt. A Millenáris Teátrumban tartott gálán Ákos és a fiatal Mark két-két trófeát is kapott, tavaly jól szereplő "nagyágyúk", köztük Rúzsa Magdi, Szekeres Adrienn és a Tankcsapda maradtak díj nélkül.

A 17 kategória nyertese: Bikini: Őrzöm a lángot (legjobb hazai rocklemez), Subscribe: Stuck Progress To Moon (legjobb hazai modern rockalbum), Mark: Ments meg szerelem! (az év hazai popalbuma - az énekes az év felfedezettje.)

Az év hazai jazz albuma a Loop Doctors: High Voltage, a legjobb hazai világzenei lemeze Napra Jaj a világ, a hazai dance vagy elektro albuma: Zagar: Cannot Walk Fly Instead.

Az év hazai szórakoztató zenei albuma Szinetár Dóra és Bereczki Zoltán: Musical Duettje, az év hazai rap vagy hip-hop albuma Belga: Zigilemeze, az év hazai gyermek albuma Kaszás Attila: Kit ringat a bölcső, Janikát… Az év hazai dala Ákosé (Adj hitet), és az övé az év DVD-je is, a Még közelebb.

A Fonogram 2008 külföldi díjazottjai között van az Eagles lemeze (rock) az Avenged Sevenfold a modern rockalbumok, Amy Winehouse a popalbumok, David Guetta a dance, valamint Kanye West a rap vagy hip-hop kategóriában.

A MAHASZ 1992. óta ad elismerést a zenei élet legjobbjainak. A trófeát korábban Arany Zsiráf néven adták át a kategóriák nyerteseinek. Olyan külföldi lemezeket is jutalmaznak, amelyek kiadói a magyarországi lemezpiacon jelen vannak.

A lemezeket ezúttal is a kiadók jelölték, majd heteken át több lépcsőben választották ki szakmai szempontok illetve eladási adatok alapján. A végső szó a kilenc tagú Fonogram bizottságé volt. A díjazottak az arany mikrofon mellé 500 ezer forintot kaptak.
A díjak átadása közel kétórás gálaest keretében történt, amelyet az MTV 1-es csatornája is élőben közvetített. Az este házigazdái Ábel Anita és Abaházi Csaba voltak.

Az egyes kategóriák nyerteseinek a hazai zenei élet elismert személyiségei adták át a díjat. Köztük volt Hobo, Novák Péter, Péter Szabó Szilvia és Kovács Kornél. A legjobb gyermeklemez díját (Kaszás Attila korongjáért) Csukás István író, míg Balázs Fecó életműdíját Rigó Tibor, a MAHASZ elnöke adta át.

Az este folyamán fellépett a Bon Bon együttes, Herczku Ágnes és Nikola Parov, Zagar, a The Moog zenekar, Lola, Mark, Dolhai Attila, a Subscribe együttes, a Kerekes Band, a Kispál és a Borz, valamint a Bikini együttes.

A gálát óriási érdeklődés kísérte, sokaknak nem jutott hely a teremben, ők kivetítőn nézhették-hallgathatták (korántsem hi-fi minőségben) a fellépőket.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene

Ajánlott bejegyzések:

  • Dalokból szőtt történelem – megjelent a Dalszerző Bookazin Dalokból szőtt történelem – megjelent a Dalszerző Bookazin
  • Pogány Induló meghódítja Európát - jön az EU Rap Tour ’26 Pogány Induló meghódítja Európát - jön az EU Rap Tour ’26
  • Tori Amos: az „In Times of Dragons” albumával érkezik Magyarországra Tori Amos: az „In Times of Dragons” albumával érkezik Magyarországra
  • Péter Bence hazatér - a világsztár zongorista Budapesten mutatja be legújabb produkcióját Péter Bence hazatér - a világsztár zongorista Budapesten mutatja be legújabb produkcióját
  • VALMAR – Év végi szuperkoncert az Arénában VALMAR – Év végi szuperkoncert az Arénában

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr117824006

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard