Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Elborítja a blues az A38-at

Elborítja a blues az A38-at

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2008. 01. 31.
Színpadra lépnek a győztes fiatalok
2022-06-23 11:11:02

Június 26-án 17:00 órától ifjú muzsikusok ingyenes hangversenyére kerül sor a Pesti Vigadóban a Szent

A fesztivál, ahol megkérték a kezemet
2022-06-22 11:21:30

Gyorsan pergő kémdráma, thrillerszerű bosszúfilm, találkozások és leánykérés – ilyen volt a II. Magyar

Fejtsd meg a költők titkait!
2022-06-20 09:58:18

Artisjus és Év gyerekkönyve díjat kapott Fenyő D. György  Útikalauz a vershez c. kötete. A Pagony

Ünnepel a világhírű magyar zeneszerző
2022-06-19 12:05:42

Július 2-án a 75 éves Orbán György tiszteletére rendeznek koncertet a BMC-ben. Az egyik legtöbbet

további bejegyzések a szerzőtől »

Big Daddy Wilson, a Magyarországra több éve visszajáró amerikai bluesénekes és dalszövegíró, valamint a Magyarországon ugyancsak "törzsvendég" Ripoff Raskolnikov osztrák gitáros és énekes hétfőn este az A38 Hajón ad koncertet.

Fellépésük előtt Little G Weevil (Szűcs Gábor) tart gitárbemutatót. A bluesest közreműködője Nagy Szabolcs zongorista.

Big Daddy Wilson 4-5 éve visszatérő vendége a legjobb hazai fesztiváloknak és kluboknak. Mostani fellépésének különlegessége, hogy azzal a Ripoff Raskolnikovval lép majd színpadra a Hajón, akivel ugyan évek óta kölcsönösen tisztelik egymás munkáját de eddig csak néhány jam sessionon léptek fel együtt.

A hétfő esti koncerten elsősorban a saját szerzeményekre helyezik a hangsúlyt. A szakmabeliek Big Daddy Wilsont az egyik legjobb fekete bluesénekesként tartják számon, míg Raskolnikov Közép-Európa egyik legjobb dalszerző-énekes-gitárosa.

Az Észak-Karolinában született Big Daddy Wilson a hagyományos blues mellett soult és gospelt is énekel ezúttal. Az énekes gyermekkorában a Groove Junior Gospel kórus tagja volt.

Tinédzserkorára a hetvenes évek funky és soulzenéje hatott rá, de mindig is hangsúlyozta: életében a bluest nem múlhatja felül semmi, ma is elsősorban ezt a zenét játssza-énekli.

A grazi Raskolnikov a legismertebb külföldi blueszenész Magyarországon, 1987. óta minden komolyabb fesztiválon és klubban fellép, Felvételeit játsszák a különböző TV-csatornák és a rádióállomások. Stílusára hatást gyakoroltak a blues nagy öregjei (John Lee Hooker, Muddy Waters, Robert Johnson vagy Buddy Guy), valamint a legjelentősebb rockerek (Keith Richards, Tom Waits, Bob Dylan és Van Morrison).

Ripoff Raskolnikov folyékonyan beszél magyarul, s a hazai élvonalból mesterének tekinti őt a Palermo Boogie Gang, a Muddy Shoes, a Quimby és Ferenczi György.

Nagy Szabolcs a Muddy Shoes alapító tagja, a Hobo Blues Band zongoristája és hangszerelője. Több más formációval is rendszeresen zenél, többek között a Braindogs - Tom Waits Tribute, a Ray Charles Tribute produkcióban és a Ripoff Raskolnikov Allstarsban. Klasszikus zenei tanulmányokat folytatott, de otthonos a múlt század eleji autentikus blues világában. Technikai virtuozítása kiemelkedő stílusérzékkel párosul. Saját neve alatt két lemeze jelent eddig meg.
A trió Belgrád és Veszprém után lép fel Budapesten, majd Baján és Dunaújvárosban zárja a magyarországi sorozatot.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene

Ajánlott bejegyzések:

  • Színpadra lépnek a győztes fiatalok Színpadra lépnek a győztes fiatalok
  • Ünnepel a világhírű magyar zeneszerző Ünnepel a világhírű magyar zeneszerző
  • Varázslat a löszfal tövében Varázslat a löszfal tövében
  • Hallgasd meg a legügyesebb fiatalokat! Hallgasd meg a legügyesebb fiatalokat!
  • Budapestre érkezik a világhírű muzsikus Budapestre érkezik a világhírű muzsikus

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr977824136

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

versverseny-banner-2021.png

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard