Kitömött álló feketemedve, foltos hiéna, barna medve, sarki farkas, 3 méteres jegesmedve is látható lesz február végétől a Magyar Természettudományi Múzeumban, az emlős ragadozókat bemutató kiállításon.
A Foggal - karommal című, február 27-én nyíló interaktív tárlaton a múzeumi gyűjtemény nagyemlős preparátumai mellett bemutatnak például csontvázakat, farkas - és kutyakoponyákat is.A kiállítás röviden áttekinti az emlősök törzsfejlődését, főbb jellemzőiket, felépítésüket, életmódjukat, élőhelyeiket és azt, hogyan alkalmazkodtak az emberi tevékenység és vadászat miatt egyre szűkülő életterükhöz. A tárlat választ ad olyan kérdésekre, hogy miért marad mindig éles a jaguár karma, miért nem csúszik el a gepárd futás közben, milyen erős az oroszlán harapása, hol élnek a legnagyobb ragadozók a Földön, és miért kell védeni őket?
A szervezők a kiállításon bemutatják a már jól ismert és a kevésbé ismert fajokat, a legkisebbet és a legnagyobbat is. Látható néhány igazi különlegesség is: a trópusi esőerdők, a zord északi fenyvesek, az afrikai fűtengerek és a hazai tölgyesek ritka, féltett lakói. A kutatók, természetvédők és egyben a kiállítás célja az, hogy tudatosítsák az emberekben, a ragadozó emlősök nem kártékony dúvadak és nem az állatkertek ünnepelt "sztárjai", hanem tágabb környezetünk tagjai, a természet állapotának jelzőfajai.
A tárlatot november 17-ig tekinthetik meg az érdeklődők a természettudományi múzeumban.