Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Idén is Nurejev Balettverseny a Magyar Színházban

Idén is Nurejev Balettverseny a Magyar Színházban

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2008. 02. 14.
Hová menjünk színházba?
2023-02-03 16:14:19

Oláh Zsolt színházi elemző a Staatsoper, a Pintér Béla Társulat és az Új Színház előadásáról mesélt

Dudaszó és haiku Ágoston Bélával
2023-02-03 13:48:43

Multimediális, összművészeti tárlat nyílt a hagyományos magyar dudával a középpontban Budakalászon

Halljuk, hogy szól a Braz Bazar zarbon!
2023-02-01 23:06:58

Sőt, egy izgalmas workshop keretében gyerekek és felnőttek is kipróbálhatják a perzsa ütőhangszert és

Légiriadó a kútban
2023-02-01 15:47:36

A kút falába épít bunkert az öreg házaspár – Lezsák Sándor 1985-ös darabja, a Nyolcvan vödör levegő  a

további bejegyzések a szerzőtől »

Az EuroDance Foundation 1994 óta rendezi meg a nemzetközi táncvilág egyik legkiemelkedőbb eseménysorozatát, a Rudolf Nurejev Nemzetközi Balettversenyt, amelyet a XX. század legkiemelkedőbb balettművészének neve fémjelez.

Az eseménynek különös jelentőséget kölcsönöz az a tény, hogy Rudolf Nurejev életének legutolsó fellépésére is a Magyar Állami Operaház színpadán került sor és a verseny is az Ő kérésére és szándékai szerint kerül megrendezésre. Az eddigi négy alkalommal (1994, 1996, 1998 és 2000) megrendezett balett verseny rendkívül jelentős nemzetközi szakmai sikert ért el, melyet az is alátámaszt, hogy 30 országból több mint 250 fiatal táncművész vett részt a versenyeken.

Az ifjú művészek, versenyzők klasszikus és modern művek bemutatásán keresztül adnak számot felkészültségükről, stílusérzékükről ifjúsági és felnőtt kategóriákban. 1-1 versenyen átlagosan 80 balett művész vett részt, a résztvevők nemzetiségét tekintve mind az 5 kontinens országából képviseltették magukat.

Szerte a világon jelenleg 5 - 7 jelentősebb nemzetközi balett verseny kerül megrendezésre, melyek között a nemzetközi táncszakértők a Nurejev Balettversenyt sorolják a vezető helyre, mely nagy jelentőségű a magyar kulturális élet külföldi megítélése szempontjából is.
A korábbi versenyek győztesei, díjazottjai ma már a világ nagy balett együtteseinek jól ismert szólistái, és gyakori vendégek a világ legjelentősebb balett centrumaiban, valamint többen közülük a budapesti Operaház visszatérő vendégsztárjai.

A versenyek nemzetközi sikerét a legjelentősebb külföldi tánc-sajtó pozitív értékelései is bizonyítják. Olyan nagy tekintélyű szaklapok is kimerítően foglalkoztak a versenyekkel, mint a Dancing Times, Dance Magazin, Ballet Review, Dance Now (az utóbbi kettő ezt megelőzően sohasem foglalkozott semmiféle magyarországi tánceseménnyel), vagy a moszkvai Ballet című folyóirat. Mind a négy eddigi balett verseny nemzetközi zsűrijében a világ legelismertebb táncosai, koreográfusai és szaktekintélyei vettek részt, mely szintén egyértelműen az esemény rangját hivatott emelni.

A szakmai zsűri elnöke Maja Pliszetszkaja, a világhírű orosz príma balerina, a XX. Század egyik legnagyobb orosz táncművésze.

A verseny fordulóit (elő-, középdöntő és döntő) a Magyar (volt Nemzeti) Színházban rendezik meg közönség előtt, nyilvános előadások keretében. A balettverseny díjkiosztó ünnepségét a Nurejev 70. születésnapja tiszteletére rendezendő Sztárgála keretében 2008. március 10-én - a korábbi hagyományoknak megfelelően - a Magyar Állami Operaházban állítják színpadra.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Tánc

Ajánlott bejegyzések:

  • Petőfi eposzparódiájával ünnepel a Forte Petőfi eposzparódiájával ünnepel a Forte
  • Hamarosan itt a Kalászi Kortárs Tánctalálkozó! Hamarosan itt a Kalászi Kortárs Tánctalálkozó!
  • Rejtélyek­, el­hall­ga­tá­sok­, bi­zony­ta­lan­sá­gi tényezők­ Rejtélyek­, el­hall­ga­tá­sok­, bi­zony­ta­lan­sá­gi tényezők­
  • Márquez, Frida és a Tayos barlang a Millenárison Márquez, Frida és a Tayos barlang a Millenárison
  • Révület és kábulat a legénybúcsún  Révület és kábulat a legénybúcsún 

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr917824404

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard