Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Sajátos filmek a Ludwigban

Sajátos filmek a Ludwigban

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2008. 02. 22.
Színpadra lépnek a győztes fiatalok
2022-06-23 11:11:02

Június 26-án 17:00 órától ifjú muzsikusok ingyenes hangversenyére kerül sor a Pesti Vigadóban a Szent

A fesztivál, ahol megkérték a kezemet
2022-06-22 11:21:30

Gyorsan pergő kémdráma, thrillerszerű bosszúfilm, találkozások és leánykérés – ilyen volt a II. Magyar

Fejtsd meg a költők titkait!
2022-06-20 09:58:18

Artisjus és Év gyerekkönyve díjat kapott Fenyő D. György  Útikalauz a vershez c. kötete. A Pagony

Ünnepel a világhírű magyar zeneszerző
2022-06-19 12:05:42

Július 2-án a 75 éves Orbán György tiszteletére rendeznek koncertet a BMC-ben. Az egyik legtöbbet

további bejegyzések a szerzőtől »

Fotófilmeket, azaz fotográfiákból álló filmeket vetítenek szombattól a budapesti Ludwig Múzeumban, de ezen a hétvégén tartják a "Lumú 10-10-ig" című rendezvénysorozat következő programját is.

"A fotográfiát hagyományosan állóképnek gondolták el. A fotográfia megállítja a mozgást, foglyul ejti a pillanatot. A film médiuma ezzel szemben mindig is a mozgáshoz és az időrendhez kapcsolódott. Mi történik a fényképpel, ha mozgóképi környezetbe kerül? Néhány fotográfus és filmes úgy döntött, hogy olyan filmeket készít, melyek lényegében fotográfiákból állnak: afféle hibrid alkotások tehát, melyeket fotófilmeknek nevezünk" - olvasható a vetítéssorozatról szóló összegzésben.

A különleges, "intermediális" műfajnak szánt háromnapos vetítéssorozat keretében többek között Katja Pratschke és Hámos Gusztáv Fremdkörper című alkotását láthatják az érdeklődők, de a Ludwig Múzeum műsorra tűzi Sabine Höpfner Hybrid and Superimposition, Silke Grossmann Die Gefühle Der Augen, Hubert Fichte és Leonora Mau Der Fischmarkt und Die Fische, Thierry Knauff Le Sphinx, valamint Esaias Baitel The Zone című munkáját is.

Az ismertető szerint a filmek eredeti nyelven, három tematikus csoportban - Fotóregény/Időkristályok, Mennyi mozgás kell egy képnek?, valamint Emlékezés és emlékezet című szekciókba osztva - láthatóak. A vetítések előtt Hámos Gusztáv videoművész mond bevezetőt.

A "Lumú 10-10-ig" című rendezvénysorozat keretében szombaton egyebek mellett a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem animációs filmjeiből láthatnak összeállítást az érdeklődők, a korán kelőknek pedig tárlatvezetést tartanak Eat/Art címmel. A kisebbek szobrot készíthetnek, és megismerkedhetnek a bluebox trükkvilágával, valamint a videoinstallációk építésének technikájával is.

A programban szerepel kortárs színházi kerekasztal-beszélgetés, amelyen a Maladype és a Krétakör Társulat képviselői vesznek részt.
A rendezvény látogatói megnézhetik a Minden Mozi! című kiállítást is, míg Is-Is randevú címmel Bertien van Menen és Hans van der Meer holland fotóművészekkel hallhatnak beszélgetést.

A "Lumú 10-10-ig" című rendezvénysorozatot a múzeum tavaly, a 10. születésnapján indította. A program keretében minden hónap utolsó szombatján reggeltől estig várják a látogatókat képzőművészeti, zenei és táncművészeti eseményekkel.

A sorozat a Művészetek Palotájában működő intézmények: a Nemzeti Filharmonikusok, a Nemzeti Táncszínház és a Ludwig Múzeum összefogásával valósul meg.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • Aki megszőtte a Trónok harcát Aki megszőtte a Trónok harcát
  • Varázslat és Balkán a Balaton-felvidéken Varázslat és Balkán a Balaton-felvidéken
  • Családi kiállítással ünneplik a magyar filmrendezőt Családi kiállítással ünneplik a magyar filmrendezőt
  • Különös akcióba kezd a magyar művész Különös akcióba kezd a magyar művész
  • Különleges látnivalók a Duna-parton Különleges látnivalók a Duna-parton

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr987824584

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

versverseny-banner-2021.png

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard