Újabb épületrészt újítottak fel a Székesfehérvár egyik nevezetességének számító, magánmúzeumként működő Bory-várban: befejezték az úgynevezett Csúcsos torony tatarozását.

A felújítás-sorozat az udvari szökőkút rekonstrukciójával folytatódik. A nyár elejére ismét működőképessé váló kerti dísz egyébként a vár legrégebbi építménye. Egy korabeli fénykép tanúsága szerint ugyanis már akkor állt, amikor a vár helyén még szőlőtőkék voltak.
A tornyos, árkádos, teraszos, szobrokkal díszített, különleges szépségű várat 1912-ben kezdte építeni, s haláláig bővítette a szó szoros értelmében keze munkájával Bory Jenő (1879-1959) szobrászművész, műépítész.
Az 1980-as évekre leromlott állapotú épületegyüttes felújítását kezdetben a Bory utódok - a művész hét unokája, köztük az akkor még fogorvosként praktizáló Ágoston Béla - próbálták meg finanszírozni, majd alapítványt hoztak létre a helyreállítás kiadásainak fedezésére.
A költségekre pályázatokon, illetve támogatásokból teremtették meg a forrásokat, s ennek eredményeként másfél évtized alatt a vár mintegy 70-80 százalékát sikerült felújítani.
A nevezetes épületegyüttest egyre több turista fedezi fel, s tavasztól őszig számos kulturális rendezvénynek is otthont ad a művész munkáit, műtermének és lakásának egyes részleteit bemutató különleges épület.