Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
AU! - Rovarok a Nyugatiban

AU! - Rovarok a Nyugatiban

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2008. 03. 13.
Legendás lények nyomában - Mitikus kalandjáték és kiállítás Budapesten
2025-09-18 09:54:48

Lépj be a mesék világába, ahol legendás lények várnak rád, és csak a bátorságoddal és furfangoddal

Péter Bence hazatér - a világsztár zongorista Budapesten mutatja be legújabb produkcióját
2025-09-16 08:30:00

Új műsorral, látványos színpadi megoldásokkal és egy titokzatos vendéggel tér vissza Budapestre a

Az identitás és természet határán – Leopold Bloom Díjjal ismerték el Dezső Tamás munkásságát
2025-09-16 07:00:00

Nyolcadik alkalommal adták át a Leopold Bloom Képzőművészeti Díjat, amelyet idén Dezső Tamás nyert el az

Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten
2025-09-15 12:00:00

Hétvégén ért véget a 21. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál, melyen Joachim Trier új alkotása

további bejegyzések a szerzőtől »

Hegyi Magdolna AU! című animációs filmjét március 20-tól láthatja a mozikban a közönség; az alkotást David Mackenzie skót rendező Hallam Foe című filmje előtt vetítik majd.

 
Hegyi Magdolna szatirikus filmje a "vérszívó szúnyogokról" a mai világ karikatúrája. Hagyományos, kétdimenziós rajztechnikával készült Viktor Pelevin A rovarok élete című könyvének egyik novellája alapján.

Az eredeti történet szerint az egyik főszereplő az orosz tengerparton várja a társait, akikkel együtt megérkezik egy tengerentúli üzletfél is, a "nagy üzlet" reményében. Hegyi Magdolna az orosz tengerpart helyett tipikus magyar környezetbe helyezte a szereplőket. Arthur a "magyar tenger", a Balaton partján várja a többiek, Arnold és Sam megérkezését, a beszélgetések helyszíne pedig egy jellegzetes magyar épület, a Nyugati pályaudvar teteje.

A figurák megformálásukban hasonlatosak az emberhez, a hátterek animálásával hol egészen apróvá, hol emberméretűvé válnak, így folyamatosan bizonytalanságban tartják a nézőt. A film végén azután a pályaudvar tetejéről a mélybe vetik magukat a szereplők, s csak ekkor - mikor nem leesnek, hanem elrepülnek - derül ki, hogy valójában szúnyogok.

A 2006-ban készült animációs film, amely Hegyi Magdolna diplomamunkája volt a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen, tavaly a Kecskeméti Animációs Filmfesztiválon a legjobb vizsgafilm díját nyerte el, és az idei Mediawave programjában is szerepel.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film

Ajánlott bejegyzések:

  • Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten
  • ONE MORE LIKE: A magyar sportdráma, ami meghódította Las Vegast is ONE MORE LIKE: A magyar sportdráma, ami meghódította Las Vegast is
  • Előzetest kapott az Árva – itt a Saul fia rendezőjének új filmje Előzetest kapott az Árva – itt a Saul fia rendezőjének új filmje
  • Enyedi Ildikó és Paolo Sorrentino új filmjeit is díjazták Velencében Enyedi Ildikó és Paolo Sorrentino új filmjeit is díjazták Velencében
  • Négy titokzatos főhős egy lakásban - ismerd meg közelebbről az Egykutya főszereplőit Négy titokzatos főhős egy lakásban - ismerd meg közelebbről az Egykutya főszereplőit

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr607824980

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard