Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Félelmetes és megragadó

Félelmetes és megragadó

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2008. 03. 16.
Dupla jubileumi koncert: SoNoRo 20 & FAB 10
2025-10-21 17:46:53

A Kelemen Barnabás és Kokas Katalin hegedűművész-házaspár által alapított Fesztivál Akadémia  Budapest

Túlvilági olimpikonok a Depeche Mode univerzumában – grandiózus show az MVM Dome-ban
2025-10-16 10:34:26

Két olimpiai bajnok, Szász Emese és Fodor Rajmund is kilép a valóság kereteiből, hogy misztikus lényként

Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait
2025-10-14 09:25:02

Tíz alkotó vehetett át elismerést a Hagyományok Háza Kis fekete pályázatán, ahol a népművészet és a

Tiszta őrület – Woody Allen legújabb darabjának világpremierje Budapesten
2025-10-13 18:00:00

November 7-én a Centrál Színházban mutatják be Woody Allen legújabb vígjátékát, a Tiszta őrületet

további bejegyzések a szerzőtől »

Ismét megnyitotta kapuit a Láthatatlan Kiállítás a Pécshez közeli Árpádtetőn, a Mecsextrém Parkban. A különleges, interaktív tárlat a vakok és a látók világát szeretné közelebb hozni egymáshoz.

A tavaly nyílt Láthatatlan Kiállítás a téli szünet után március 15-től várja újra a vendégeket a Mecsextrém Parkban. A szervezők egy régi légvédelmi pincében rendeztek be utca- és parkrészletet, illetve egy lakást. A látók hétköznapi feladatokat kapnak, például a teljesen sötét hálószobában meg kell próbálniuk felhúzni az ágyneműt vagy fák és bokrok között át kell sétálniuk a parkon. A kiállítás látható részében pedig olyan tárgyakat mutatnak be, amelyek megkönnyítik a nem látó embertársaink mindennapjait. Az élmény „döbbenetes, félelmetes és nagyon megragadó”, amivel toleranciára szeretnék tanítani a látókat. Azt szeretnék elérni, hogy megértsék, milyen követelményeket, nehézségeket és egyúttal szépségeket is rejt a mindennapi élet a vak emberek számára.

A téli szünet után az aktív kikapcsolódásra vágyó családokat is új programokkal várják a Pécshez közeli Árpádtetőn. A látogatók kipróbálhatják például az alpesi kötélparkot, a tiroli csúszdát, a falmászást és az ugrálópadokat. Valamennyi játékot úgy alakítottak ki, hogy kicsik és nagyok egyaránt biztonságosan szórakozhassanak rajtuk, sőt több eszközt, például egyes mászófalakat és a Kalandvár egy részét kerekesszékesek is könnyedén használhatják. A legkisebbeknek ezenkívül játszóházat, állatsimogatót és lovaglást is szerveznek.

A Mecsextrém Park idei nyitónapján, március 15-én tartják a Lépj az egészségedért! programot is. A vendégeket szombaton (eső esetén vasárnap) közös sportolással, futó- és gyaloglóversenyekkel várják, illetve ingyenes testzsír-, testtömeg-, vércukor- és vérnyomásmérést is tartanak.

Forrás: kultura.hu

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • Dupla jubileumi koncert: SoNoRo 20 & FAB 10 Dupla jubileumi koncert: SoNoRo 20 & FAB 10
  • A hagyomány és a kortárs divat találkozása – „Kis fekete” divatbemutató a Hagyományok Házában A hagyomány és a kortárs divat találkozása – „Kis fekete” divatbemutató a Hagyományok Házában
  • Krasznahorkai László kapta az irodalmi Nobel-díjat Krasznahorkai László kapta az irodalmi Nobel-díjat
  • Először Magyarországon: érkezik a Wicked az Erkel Színház színpadára Először Magyarországon: érkezik a Wicked az Erkel Színház színpadára
  • Az ismeretlen modell nyomában – Gustav Klimt elveszett festményének regényes története Az ismeretlen modell nyomában – Gustav Klimt elveszett festményének regényes története

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr137825040

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard