Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Szombattól Falkart

Szombattól Falkart

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2008. 03. 31.
Túlvilági olimpikonok a Depeche Mode univerzumában – grandiózus show az MVM Dome-ban
2025-10-16 10:34:26

Két olimpiai bajnok, Szász Emese és Fodor Rajmund is kilép a valóság kereteiből, hogy misztikus lényként

Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait
2025-10-14 09:25:02

Tíz alkotó vehetett át elismerést a Hagyományok Háza Kis fekete pályázatán, ahol a népművészet és a

Tiszta őrület – Woody Allen legújabb darabjának világpremierje Budapesten
2025-10-13 18:00:00

November 7-én a Centrál Színházban mutatják be Woody Allen legújabb vígjátékát, a Tiszta őrületet

Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna?
2025-10-13 17:08:25

Vigh Bálint új független filmje, a KONEKT az önismeret és a traumafeldolgozás kérdéseit vizsgálja egy

további bejegyzések a szerzőtől »

Negyedszer rendezik meg a Falk Miksa utca műkereskedői, galériásai antik és modern művészeti fesztiváljukat, a Falk Art Fórumot, amelyen a festményektől és a fotóktól a japán metszeteken át a festett padokig ismét bőven lesz látnivaló.

A rendezvényen hat új kiállítást nyitnak, s a már korábban megnyitottakat is újdonságokkal bővítik. Elsőként, már kora délután a Falk Art Fórum profik és amatőrök számára meghirdetett fotópályázatának képeiből nyílik tárlat a B55 Galériában. Itt kihirdetik az I. Ezüstkép fotópályázat eredményeit, kiosztják a díjakat. A régi és új budapesti utcákról, városrészekről készült legjobb alkotásokat április végéig lehet megtekinteni.
Schubert Ernőnek, a KUT (Képzőművészek Új Társasága) tagjának színes, festői akvarelljeiből a Haas Galériában nyitnak tárlatot. A Haas Modern Művészeti Galéria előtt a "Csak egy fél órára gyere el - megrajzolt dalok kottacímlapokon" című kiállítás témájához illő zenés verniszázs zajlik majd. A Bősze Ádám antikvárius gyűjteményéből való grafikailag míves anyaghoz Ökrös Ottó zongoraművész szolgáltatja a zenét. Az egzotikus művészetekre szakosodott Moró Antikban a legismertebb japán fametszők - Toyokuni, Kunisada, Kuniyoshi, Utamaro és Hiroshige - munkáiból válogatott kiállítás nyílik.
A Körmendi Galéria művésze, Páthi Diána a Szemlélődés "zöldben" címet adta kiállításának. A Losoncon élő Szabó Gyula szürrealisztikus festményeinek a MissionArt Galéria ad helyet. Két aukciós kiállítás - a Nagyházi Galériában és a Virág Judit Galériában - is nyitva lesz késő éjjelig. S olyan, már korábban nyitott kamaratárlatok is várják az érdeklődőket, mint a Variációk gyertyatartókra a Wladis Galériában, az úti órák bemutatója a Bujanovics Régiségboltban, vagy Fürjesi Csaba képei a Múzsa Galériában.
A látogatók tájékozódását műtörténészek, szakértők segítik. A fotópályázat anyagában Kincses Károly fotómuzeológus, a galériák kortárs festményei között Nagy T. Katalin művészettörténész kalauzolja az érdeklődőket. A bútorok között Konrád Miklós műkereskedő segít eligazodni, a kerámiákról Csupor István etnográfustól, a Néprajzi Múzeum főmuzeológusától kaphatnak információt. Az újonnan megnyílt Dénes galériában szőnyegekről szól az előadás.
A jó idő reményében a tavaly sikerrel szerepelt festett padok ezúttal is megjelennek. Most olyan művészek "színezik ki" a natúr fenyőpadokat, mint ef Zámbó István, Balogh Csaba, Sóváradi Valéria, Kemény Zoltán. A műtárggyá nemesülő ülőalkalmatosságokat pedig használatra ajánlják a megfáradt műélvezőknek.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • Krasznahorkai László kapta az irodalmi Nobel-díjat Krasznahorkai László kapta az irodalmi Nobel-díjat
  • Újra színpadon Eötvös Péter utolsó operája, a Valuska Újra színpadon Eötvös Péter utolsó operája, a Valuska
  • Tori Amos: az „In Times of Dragons” albumával érkezik Magyarországra Tori Amos: az „In Times of Dragons” albumával érkezik Magyarországra
  • Az ismeretlen modell nyomában – Gustav Klimt elveszett festményének regényes története Az ismeretlen modell nyomában – Gustav Klimt elveszett festményének regényes története
  • Kézműves mesterségek találkozója a marosvásárhelyi várban Kézműves mesterségek találkozója a marosvásárhelyi várban

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr797825474

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard