Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Játékországgá változik a Vajdahunyadvár

Játékországgá változik a Vajdahunyadvár

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2008. 04. 20.
Bemutatják Kalotaszeg kincseit
2022-08-11 13:44:49

Erdélyben és Csehországban is vendégszerepel a Duna Művészegyüttes. Kalotaszeg gazdag folklórkincsét

A jazzdob magyar mestere
2022-08-11 08:21:55

Bágyi Balázs zeneszerző és pedagógus, világszerte koncertezik zenekarával. Most egy online oktatási anyagot

Ingyenes koncerttel vár a Magyar Dal Napja
2022-08-11 07:58:04

Szeptember 11-én ritkán hallható darabokkal ünnepelnek a Pesti Vigadóban: Nagy Márta zongoraművész kortárs

Kezdődik a licit a Balatonnál
2022-08-08 15:50:44

Hamarosan indul a vetélkedés Züzü kegyeiért. Csók István a francia impresszionisták hatása alatt

további bejegyzések a szerzőtől »

Játékországgá változik 2008. május 9-12. között a városligeti Vajdahunyadvár, ugyanis immáron harmadjára kerül megrendezésre a Kaland-Vár Játékkiállítás és Vásár.

A Városligetben egy romantikus vár különböző stílusokat bemutató épületegyüttese igazi turista látványosság. Ahogy belépünk a kapun, minta azonnal más korban találnánk magunkat. Ezt érezhetjük most is, hiszen a pünkösdi hétvégén a régmúlt idők díszletei között valódi játékvilág elevenedik meg, és néhány napra e csodálatos birodalomnak lehetnek részesei a látogatók. Május 9-től 12-ig immáron harmadik alkalommal válik Kaland-Várrá a Vajdahunyadvár.

A Kaland-Várban minden a játékról szól, a látogatók nem csak megnézhetik, hanem ki is próbálhatják, sőt meg is vásárolhatják itt őket. Hogy milyen játékokkal találkozhatnak a Kaland-Várba érkezvén?

A klasszikusok mellett számos újdonságot is bemutatnak a gyártók és a kereskedők ezekben a napokban, illetve a vezető márkák mellett kreatív, egyedi játékok mesterei is bemutatkoznak. Lesznek modell és makett-bemutatók, játszóházak, helyszíni sorsolások, de a résztvevők kipróbálhatják a gipszfestést, gyöngyfűzést, buborékfújást, a számos új játék megtekintése mellett. A pünkösdi hétvégén zenés- táncos előadások, bábjátékok lesznek, ahol lehetőség nyílik a közös éneklésre, táncra is.

A rajzfilmek kedvelőinek animációs filmeket vetítenek, sőt, szombaton és vasárnap a kulisszák mögé is bepillanthatnak, ahol megtanulhatnak maguk is rajzfilmet készíteni! A rendezvény megszokott és kedves színfoltja a gyerekkönyveket kínáló könyvutca, egy igazi várból azonban nem hiányozhat a várúrnő és a lovagi kör sem! A tavalyi sikerre való tekintettel, idén is lesz lovagi játék, lovaggá avatással, tánccal, zenével. Szombattól hétfőig 11 és 15 órakor várja a lovagi játék program a gyerekeket, felnőtteket egyaránt.

A rendezvény díjmentesen látogatható, naponta 10-től 18 óráig.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Budapest Gyermek

Ajánlott bejegyzések:

  • Mi történik a Rákóczi téren? Mi történik a Rákóczi téren?
  • Újra  akcióba lendül Pityke és Marcipán! Újra akcióba lendül Pityke és Marcipán!
  • Nekik jutalom velünk lenni Nekik jutalom velünk lenni
  • Ukrajnából menekült gyerekeken segít a Peace Builders Ukrajnából menekült gyerekeken segít a Peace Builders
  • Nógrádi Gábor 75! Nógrádi Gábor 75!

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr497826536

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

versverseny-banner-2021.png

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard