Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Weöres Sándor, mint impresszió

Weöres Sándor, mint impresszió

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2008. 04. 22.
Musicalshow a Rózsakert Színpadon - Nikola Tesla története sztárszereposztásban
2025-07-17 07:44:56

A tudomány és művészet látványos találkozása várja a közönséget augusztus 3-án Nyíregyházán, ahol az

Tíz nap, száz szólista - Indul a FAB jubileumi zenei ünnepe
2025-07-16 08:17:09

Tizedik alkalommal rendezik meg a Fesztivál Akadémia Budapest nyári programsorozatát, amely idén minden

130 év mozi – Felújított filmklasszikusokkal ünnepel a főváros
2025-07-15 18:00:00

Szeptember 16. és 21. között ismét megrendezik a Budapesti Klasszikus Film Maratont, ahol restaurált magyar és

Népi ritmusok és legendás éjszakák Gombaszögön
2025-07-14 18:00:00

A Felvidék legnagyobb ifjúsági-kulturális rendezvényén, a Gombaszögi Nyári Táborban idén is különleges

további bejegyzések a szerzőtől »

Urbán György festőművész legújabb műveit képzőművészeti impresszióknak nevezi, melyeket legtöbbször az irodalom, azon belül is Weöres Sándor költészete ihletett.

A kiállításon kis méretű és vegyes technikájú Weöres Sándor-illusztrációkat láthatunk az ezredfordulóról, illetve nagy léptékű és monumentális hatású vásznakat, akrillal festve az idei termésből. 

"Világéletemben szívesen olvasgattam Weöres Sándor varázslatos verseit, az utóbbi években pedig egyre több egyedi grafikát is papírra vetettem a hatásukra, akvarell, tus és gouache valamint ezüst- és aranyfesték keverékéből. Természetesen, ezek sokkal inkább afféle áttételes festői látomások, semmint a költemények szó szerinti megrajzolásai"- mondta az MTI-nek a művész.

A tárlaton Direkt vizuális átültetésekkel, ahogy Urbán foglamaz, "képzőművészeti impressziókkal" találkozhat a látogató. 

"Szándékosan zenei vonatkozású elnevezést adtam a tucatnyi régebbilapot mintegy tartalmilag és formailag egyaránt összefoglaló, vadonatúj kompozíciómnak: Tizenkét bagatell. Itt a színek és vonalak mellett még a kollázst és a montázst is bevetem, tépett szövegrészletektől betűkivágásokig (Weöres Sándor nevének variálásával), avagy a fémes hatású és fényesen csillogó sztaniolpapírszeletekig, mindezeket pedig kisebb-nagyobb körformákba komponáltam, amelyek úgy hatnak egymás mellett, mintha parányi CD-lemezek volnának."- mondta Urbán György. 

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • Baby Queen - Solére himnusza az újrakezdéshez Baby Queen - Solére himnusza az újrakezdéshez
  • A nyár ritmusai a BJC-ben A nyár ritmusai a BJC-ben
  • Jön a III. Sukorói Tűzugró Fesztivál Jön a III. Sukorói Tűzugró Fesztivál
  • Világsztárokkal és hazai ikonokkal búcsúzik a nyár Szegeden Világsztárokkal és hazai ikonokkal búcsúzik a nyár Szegeden
  • Benson Boone letarolja a nyarat – itt az új album és videóklip Benson Boone letarolja a nyarat – itt az új album és videóklip

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr147826650

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard