Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Világraszóló játékmúzeum nyílt Padovában

Világraszóló játékmúzeum nyílt Padovában

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2008. 05. 02.
Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

A Nagyvárosi bujdosó emléke – 71 éve született Kissferi
2025-06-29 16:21:51

Kiss Ferenc zeneszerzőként, énekmondóként és népzenegyűjtőként egész életében a hagyományt szolgálta

Jön a III. Sukorói Tűzugró Fesztivál
2025-06-27 09:00:33

Ismét lángra lobban Sukoró Szent Iván-éji tüze! A nyári napforduló alkalmából koncertek, táncház és

Magyar tehetségek is a reflektorfényben a Bartók Világversenyen
2025-06-24 12:28:09

31 fiatal zongorista, köztük hat magyar lép pódiumra idén szeptemberben a Zeneakadémián megrendezett versenyen.

további bejegyzések a szerzőtől »

Megnyílt Padovában "A játék venetói múzeuma". Jelenleg még csak hat szekciója látogatható, de ezek felölelik a 19. század második felétől 1970-ig terjedő korszakot.

A múzeum Gianluigi Jessi több évtizedes munkájának eredménye. Ő nemzetközi viszonylatban a legnagyobb játékszakértőnek számít. "A játék azzal a céllal született, hogy megtanítsa a gyerekeket belépni a felnőttek világába, ugyanakkor történelmi pillanatokat is felidéz" - mondta a kutató a Corriere della Sera című olasz lapnak. És a látogató igazat ad neki, amikor gyönyörködik a szebbnél szebb Lenci-babákban, a minikonyhában, a kis kémikus-felszerelésben vagy az Északi-sarkig eljutott Zeppelinek modelljeiben, a világ körüli utazást ismertető matricákban. A játékok végigkövették a technika, a közlekedés fejlődését is. Vonatok, repülők, hajók, autók, motorok sokasága tanúskodik erről és hogy még érdekesebbek, korhűbbek legyenek, korabeli utcákon, épületek között, korabeli ruhákban öltözött járókelőkkel láthatók együtt.

Az autó hazájában természetesen még a játékmúzeumból sem hiányozhatnak a sportdicsőséget hozó versenyautók. Így például a legendás Alfa Romeo P2 modellje, amellyel Antonio Ascari 1925-ben világbajnokságot nyert, valamint a Ferrari F500-as, amellyel fia, Alberto vitte véghez ugyanezt a bravúrt.

Az április 22-én megnyílt múzeum máris nagy népszerűségnek örvend. Érdekli az idősebbeket, akik felismerik hajdani játékaikat, vagy azokat, amelyek után vágytak, a gyerekek pedig megismerkednek elődeik játékaival. Így lesz a játék jóízű beszélgetések témája és összekötő kapocs a különböző, egymást sokszor nem értő generációk között.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Budapest Vidék Gyermek

Ajánlott bejegyzések:

  • Bartók Feszt' - A te negyeded, a te ritmusod! Bartók Feszt' - A te negyeded, a te ritmusod!
  • Cinema Mystica: egyedülálló művészeti projekt a Párisi Udvarban Cinema Mystica: egyedülálló művészeti projekt a Párisi Udvarban
  • A lélek hangja Harlem szívéből – Motown klasszikusokkal tér vissza a gospelkórus A lélek hangja Harlem szívéből – Motown klasszikusokkal tér vissza a gospelkórus
  • Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció
  • Jubileumi gyermeknap a Gyimesekben Jubileumi gyermeknap a Gyimesekben

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr517827050

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard