Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
Nem marad jegy a POSZT-ra

Nem marad jegy a POSZT-ra

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2008. 05. 08.
Elstartolt a Művészetek Völgye
2026-07-24 15:13:09

Ma reggel hivatalosan is kezdetét vette a 35. Művészetek Völgye: július 24. és augusztus 2. között ismét

Szavakkal festeni
2026-07-16 12:47:33

Értékes készségeket fejleszt a Hagyományok Háza ősszel induló képzése A jó mesemondó - Kovács Ágnes

Az emberség ünnepe
2026-07-15 14:46:33

Immár 19. alkalommal rendezik meg 2026. augusztus 4-8.között az Ördögkatlan Fesztivált, melynek

„Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
2026-06-29 20:24:10

A DOMBOS FEST idei vasárnap esti fellépője volt a Szegedről érkező Csizmadia Anna – Nagy Gábor – Szokolay

további bejegyzések a szerzőtől »

Óriási érdeklődés előzi meg az egy hónap múlva kezdődő Pécsi Országos Színházi Találkozót (POSZT), melynek versenyprogramjaira a belépőjegyek több mint fele egy nap alatt elkelt - közölte a jegyirodát vezető színművész az MTI-vel szerdán.

Hosszú sorok kígyóztak a kedden megnyílt jegypénztárak előtt, ahol az első vásárló hajnali két órakor foglalt helyet magának, hogy biztosan legyen belépője választott darabjára. A nap végére kiderült: több kamaraelőadásra, így a Love & Money, a Szabadaz Á!, a Hullámtörés, az Asztalizene, a Cukorshow és a Vihar című produkcióra nincs már hely, egyes nagyszínházi darabokra is a jegyek többségét eladták.

Valószínű, hogy a szakmai közönségnek szánt jegyeken kívül egyetlen belépő sem marad a pénztárakban a június 5-én kezdődő POSZT-ra. A vezető a találkozó iránt tanúsított érdeklődés kapcsán sajnálatát fejezte ki, hogy nem tudnak nagyobb közönséget befogadó helyeken az eddiginél több előadást tartani.

A június 5-én kezdődő fesztivál versenyprogramjában tizenhat produkció szerepel. A magyar színházi világ legnagyobb eseményén látható darabokat Kukorelly Endre író választotta ki 141 hazai és határon túli előadás közül. A színházi előadások mellett 180-200
úgynevezett off-program, vagyis több koncert, kiállítás, táncprogram és egyebek mellett közönségtalálkozó is lesz.
A szervezők korábbi tájékoztatása szerint az idei POSZT költségvetése 174,5 millió forint, melyből 75-75 milliót a város és a kulturális tárca biztosít, a többit a szponzori hozzájárulások fedezik. Így a büdzsé a tavalyinál 30 millióval, a 2006. évinél 9 millióval több, lehetőséget adva a fesztivál magas színvonalú megrendezéséhez.
Az elmúlt évek tapasztalatai alapján a POSZT mintegy ötvenezer látogatót vonz, ebből több mint nyolc és félezren láthatják a versenyprogram előadásait.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház Pécsi Országos Színházi Fesztivál

Ajánlott bejegyzések:

  • Az emberség ünnepe Az emberség ünnepe
  • Vecsei H. Miklós a Zsámbéki Nyári Színházról Vecsei H. Miklós a Zsámbéki Nyári Színházról
  • Mucsi Zoltán visszatér – Egy életem stand up est Mucsi Zoltán visszatér – Egy életem stand up est
  • Először Magyarországon: érkezik a Wicked az Erkel Színház színpadára Először Magyarországon: érkezik a Wicked az Erkel Színház színpadára
  • Szeretőből egy is sok - brit vígjáték a Rózsakertben! Szeretőből egy is sok - brit vígjáték a Rózsakertben!

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr427827274

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása