Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Balkáni hangulat Londonban

Balkáni hangulat Londonban

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2008. 05. 10.
Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

A Nagyvárosi bujdosó emléke – 71 éve született Kissferi
2025-06-29 16:21:51

Kiss Ferenc zeneszerzőként, énekmondóként és népzenegyűjtőként egész életében a hagyományt szolgálta

Jön a III. Sukorói Tűzugró Fesztivál
2025-06-27 09:00:33

Ismét lángra lobban Sukoró Szent Iván-éji tüze! A nyári napforduló alkalmából koncertek, táncház és

Magyar tehetségek is a reflektorfényben a Bartók Világversenyen
2025-06-24 12:28:09

31 fiatal zongorista, köztük hat magyar lép pódiumra idén szeptemberben a Zeneakadémián megrendezett versenyen.

további bejegyzések a szerzőtől »

Balkan Fever Festival (balkáni láz fesztivál) kezdődik ma Londonban, nyolc délkelet-európai együttes, köztük magyar cigányzenészek fellépésével és június 6-ig tart a brit főváros sok helyszínén.

A nyitógálán, a Queen Elizabeth Hall-ban Selim Sesler és zenekara lép fel Törökországból, s a kelet-balkáni régi cigányzenét játssza, amelyben a klarinét a sztár. Az együttes szolgáltatta a filmzenét Fatih Akin híres török rendező több alkotásához is. 

Az est másik fellépője a romániai cigány rézfúvós zenekar, a Fanfare Vagabontu, amely tubákkal, trombitákkal igazi délkelet-európai esküvői muzsikát játszik. 

London híres Románia Éttermében lépnek föl a magyar cigánymuzsikusok Tcha Limberger virtuóz hegedűművész vezetésével. 
A világhírű muzsikus belga cigányzenész családból származik és Django Reinhardt jazzmuzsikus keze alatt nőtt fel. Három évig Budapesten leste el a cigányprímások játékát, és a 30 éves fiatalember onnan válogatott maga mellé zenekart, köztük cimbalmost is. Együttesével a 20-as évek magyar cigányzenéjét fogja előadni. 
Tcha Limberger


Az érdeklődő közönség hallhatja Maja Osojnik szlovéniai énekes dalait, a párizsi központú Bratsch nevű veterán európai világzenészeket. Ők voltak az első banda, amely megszólaltatta Nyugat-Európában a Balkán édes-bús hangjait. 

A Koby Israelite Band ugyancsak balkáni cigányzenét játszik, Téa Hodzic, a szarajevói születésű, de 1989 óta Angliában élő énekesnő a volt Jugoszlávia népdalait adja elő. Az Eva Quartet Bulgáriából érkezik, repertoárjukon autentikus népdalok és templomi énekek szerepelnek. 

A fesztivál testileg és lelkileg is megmozgatja az angolokat, s megismerteti velük Délkelet-Európa zenéjét, kultúráját - olvasható a balkanfeverlondon nevű honlapon.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene Balkáni Láz Fesztivál

Ajánlott bejegyzések:

  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében
  • Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció
  • Pünkösdi Örökség Ünnep – Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben Pünkösdi Örökség Ünnep – Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben
  • Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája
  • JJ megnyerte az Eurovíziós Dalfesztivált, melyben a Budapest Scoring Orchestra is közreműködött JJ megnyerte az Eurovíziós Dalfesztivált, melyben a Budapest Scoring Orchestra is közreműködött

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr237827430

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard