Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Egy stadionnyi meztelen ember

Egy stadionnyi meztelen ember

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2008. 05. 12.
Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

A Nagyvárosi bujdosó emléke – 71 éve született Kissferi
2025-06-29 16:21:51

Kiss Ferenc zeneszerzőként, énekmondóként és népzenegyűjtőként egész életében a hagyományt szolgálta

Jön a III. Sukorói Tűzugró Fesztivál
2025-06-27 09:00:33

Ismét lángra lobban Sukoró Szent Iván-éji tüze! A nyári napforduló alkalmából koncertek, táncház és

Magyar tehetségek is a reflektorfényben a Bartók Világversenyen
2025-06-24 12:28:09

31 fiatal zongorista, köztük hat magyar lép pódiumra idén szeptemberben a Zeneakadémián megrendezett versenyen.

további bejegyzések a szerzőtől »

Csaknem egy évtized után ismét meztelen emberekből álló tömeget fotózott vasárnap Bécsben Spencer Tunick amerikai művész, méghozzá a júniusi, közös svájci-osztrák rendezésű labdarúgó Európa-bajnokság döntőjének színhelyén, a Prater-beli Ernst-Happel Stadionban.

Az installáció az Eb kulturális programjához kapcsolódott, és a "2008 - Österreich am Ball" elnevezést viselte. A beállításokhoz 1840 embert és 1000 futball-labdát használt fel a fotós, aki 1999-ben egyszer már készített felvételeket az osztrák fővárosban meztelen embercsoportról, méghozzá a mai Museumsquartier előtti téren. A vasárnap délutáni, több órás fotózásra mintegy háromezer önkéntes jelentkezett, de csak valamivel több mint a felük jelent meg a stadionban. Tunick terve eredetileg az volt, hogy 2008-an szerepelnek a fotókon.

A tablók alanyainak nem járt pénz a fellépésükért, de majd ingyen kapnak az autogrammal ellátott fotókból. A beállításokhoz leginkább a tribünöket és az aréna egyes részeit vették igénybe, de a gyepet - a júniusi kontinensviadal igazi helyszínét - megkímélték. A művész a stadion hangszóróinak segítségével mozgatta és vezényelte a tömeget.

A fotósorozat és az installációhoz készült film június 23-tól lesz megtekinthető a Karlsplatzon található Kunsthalle "public space" területén. Az Osztrák Szövetségi Vasutak, az ÖBB ingyen vonatjegyet biztosított a résztvevőknek az oda- és visszaútra Ausztria határain belül.

Spencer Tunick 1992-ben kezdett el meztelen embereket fényképezni New York utcáin. 1994 óta világszerte több mint 75 installációt rendezett. Fényképeihez kísérleti elrendezésekben állítja össze az embercsoportokat a nyilvános térben. Az eddigi legnagyobb, nevéhez fűződő "megmozdulás" 2007-ben volt Mexikóvárosban, ahol egyszerre 18 ezer embert kapott lencsevégre. Még ugyanabban az évben 600-an kísérték el a svájci Aletsch gleccserre, hogy a hideg ellenére is levetkőzzenek, felhívva a figyelmet a klímaváltozás következményeire.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Képzőművészet Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája
  • Országos Táncháztalálkozó és Kirakodóvásár Országos Táncháztalálkozó és Kirakodóvásár
  • A művészet mindenkié! A művészet mindenkié!
  • Őseink útján - A cigány tehetség napja Őseink útján - A cigány tehetség napja
  • "Történet a mesén túl" - gyermekkoncert a Magyar Zene Házában "Történet a mesén túl" - gyermekkoncert a Magyar Zene Házában

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr237827508

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard