Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Lefújták Cruise Hitler-filmjének premierjét

Lefújták Cruise Hitler-filmjének premierjét

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2008. 05. 13.
A nyár ritmusai a BJC-ben
2025-07-02 08:17:33

A Budapest Jazz Club nyáron is gondoskodik arról, hogy a jazzrajongók ne maradjanak élmények nélkül.

Családi titkok, közéleti drámák – A Pulszky-levelezés feltárja a múltat
2025-07-01 11:56:45

A Pulszky család 1867 és 1911 között íródott 331 levele nem csupán személyes vallomásokat és meghitt

Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

A Nagyvárosi bujdosó emléke – 71 éve született Kissferi
2025-06-29 16:21:51

Kiss Ferenc zeneszerzőként, énekmondóként és népzenegyűjtőként egész életében a hagyományt szolgálta

további bejegyzések a szerzőtől »

Tom Cruise Hitler-filmjének premierjét 2009 februárjára halasztották; az eredetileg idén nyárra tervezett, majd őszre halasztott bemutató így elmarad. A készítők nem árulták el, hogy milyen tényezők hátráltatják a Hitler elleni 1944-es merényletkísérlet történetét feldolgozó Valkyrie (Valkűr-terv) című film bemutatóját, annyit azonban tudni, hogy az elővetítéseken a közönség nem rajongott a háborús drámáért.

A késedelem nemcsak a színészeket - Cruise mellett például a brit Bill Nighy-t és Kenneth Branagh-et - érinti kellemetlenül, hanem a United Artists stúdiót is, amelynek az 1996-os újjászületés utáni első nagy filmje, az iraki háborúról szóló Gyávák és hősök (2007) Robert Redford rendezésében Tom Cruise-zal és Meryl Streeppel a főszerepekben bukás volt.

Egy hollywoodi kritikus kijelentette, hogy a "Valkyrie halott". Egy másik szakértő szerint pedig a film körüli gondok veszélybe sodorhatják a United Artists működését. Az eredetileg Charlie Chaplin és más hírességek által alapított intézményt többszöri tulajdonosváltás után Cruise vásárolta meg ügynökével és üzleti társával, Paula Wagnerral.

A Bryan Singer rendezte Valkyrie berlini forgatása kezdetben erős ellenérzéseket váltott ki a németekből, mivel nem tartották megfelelő színésznek a nemzeti hősnek számító merénylő, Claus von Stauffenberg ezredes szerepére Tom Cruise-t, az amerikai szcientológia egyház vezéralakját.

Tavaly ősszel újra kellett forgatni a film egy fontos jelenetét, mert a németországi laboratóriumi utómunkálatok során megsérült a filmszalag. A német védelmi minisztérium szeptemberben csak hosszas fontolgatás után engedélyezte, hogy az eredeti helyszíneken vegyék fel a kulcsjeleneteket. Nyár végén kártérítést követeltek a United Artists filmstúdiótól a berlini forgatáson megsérült statiszták; tizenegyen zuhantak le egy korabeli teherautó platójáról, egy ember súlyosan, tízen könnyebben megsérültek.

A film elkészítéséhez 4,8 millió eurós támogatással járult hozzá a német szövetségi filmalap; ez egy átlagos német film büdzséjének felel meg.
Roger Friedman, a FoxNews.com hírportál népszerű filmkritikusa szerint a 100 millió dolláros költségvetésű Valkyrie kudarc, sőt nevetség tárgya lesz. Friedman azt tanácsolta Tom Cruise-nak, hogy egy újabb Jerry Maguire-szerű (Jerry Maguire - A Nagy Hátraarc) vígjátékkal igyekezzen színészi karrierjét helyretenni.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film Hollywoodi filmipar

Ajánlott bejegyzések:

  • Az első amerikai űrhajósnő élete Az első amerikai űrhajósnő élete
  • Hidegháborús kémfilm forog Vilmányi Benett főszereplésével Hidegháborús kémfilm forog Vilmányi Benett főszereplésével
  • David Attenborough új óceánfilmje júniusban debütál: lenyűgöző utazás a tengerek megmentéséért David Attenborough új óceánfilmje júniusban debütál: lenyűgöző utazás a tengerek megmentéséért
  • Itt az új teaser Nemes Jeles László Árva című filmjéhez Itt az új teaser Nemes Jeles László Árva című filmjéhez
  • Szeptemberben érkezik a mozikba a Hívatlanok – Második fejezet Szeptemberben érkezik a mozikba a Hívatlanok – Második fejezet

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr727827558

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard