Nyolcvankét éves korában meghalt Robert Rauschenberg amerikai festő- és kollázsművész. A The New York Times az amerikai pop art titánjának nevezte Rauschenberget, aki úttörő módon a legkülönfélébb, köztük mindennapi tárgyakat használt fel alkotásaihoz.

Rauschenberg egyik leghíresebb alkotása az Ágy volt. Úgy született, hogy a művésznek egy reggel festhetnékje támadt, de nem volt pénze vászonra. Levette az ágytakarót, amelyre festékkel, fogkrémmel és körömlakkal vitte fel hangulatát.
Robert Rauschenberg nemcsak a festészetben, hanem a szobrászatban, sőt a táncművészetben is megcsillogtatta tehetségét, 1984-ben pedig egy lemezborítóért Grammy-díjat is kapott.
A fotóművészetbe, sőt élete végén a zeneszerzésbe is belekóstoló Rauschenberg tagadta, hogy egy művésznek ki kell tartani egy közvetítő közeg vagy stílus mellett. A mások mellett Marcel Duchamp, Kurt Schwitters és Joseph Cornell nyomdokain haladó művész igyekezett elmosni a határokat a festészet, szobrászat, fotózás, valamint a nyomatkészítés, táncművészet, technikai eszközök és előadóművészet között.