Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Ipszilon kromoszóma jelenség Brüsszelben

Ipszilon kromoszóma jelenség Brüsszelben

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2008. 05. 20.
Családi titkok, közéleti drámák – A Pulszky-levelezés feltárja a múltat
2025-07-01 11:56:45

A Pulszky család 1867 és 1911 között íródott 331 levele nem csupán személyes vallomásokat és meghitt

Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

A Nagyvárosi bujdosó emléke – 71 éve született Kissferi
2025-06-29 16:21:51

Kiss Ferenc zeneszerzőként, énekmondóként és népzenegyűjtőként egész életében a hagyományt szolgálta

Jön a III. Sukorói Tűzugró Fesztivál
2025-06-27 09:00:33

Ismét lángra lobban Sukoró Szent Iván-éji tüze! A nyári napforduló alkalmából koncertek, táncház és

további bejegyzések a szerzőtől »

Harmadik alkalommal kapott meghívást Pintér Béla és társulata a nemzetközi kortárs előadóművészetek brüsszeli fesztiváljára, a neves Kunstenfestivaldesarts-ra. Az együttes hétfőtől péntekig öt alkalommal lép fel Az Őrült, az Orvos, a Tanítványok és az Ördög című előadásával.

Pintér Béla együttese korábban a Parasztopera és Az anyám orra című produkcióival vendégszerepelt nagy sikerrel a belga fővárosban, ahol több mint három héten át a kortárs előadóművészeteké a főszerep.

Idén olyan kiemelkedő színházi alkotók mellett léphetnek fel, mint például Heiner Goebbels vagy a Rimini Protokoll.

A 2007 októberében bemutatott, Az Őrült, az Orvos, a Tanítványok és az Ördög című darab a Szegedi Hittudományi Egyetem egy másodéves hallgatójáról szól, aki meglátja az emberiség jövőjét. Látomása szerint az "ipszilon kromoszóma jelenség" következtében a férfiak száma drasztikusan csökken, így száz éven belül minden jelentős pozíciót nők foglalnak majd el. Végül Egyiptomban egy négyezer éves, óhéber cserépdarabot találnak, melyen nőnemben olvasható Isten neve.

A főhős egyetemista, Máté Edina megosztja tapasztalatait néhány emberrel, akik teljesen félreértik, így bolodokházába kerül. Sorsa egyre több hasonlóságot mutat egy kétezer évvel ezelőtti "zsidó szekta" alapítójának életútjával.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház Pintér Béla

Ajánlott bejegyzések:

  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében
  • Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája
  • Két jubileum – egy rendhagyó évad! Két jubileum – egy rendhagyó évad!
  • Szabad ég, szabad gondolat, szabad élmény – Nyári színház a Városmajorban Szabad ég, szabad gondolat, szabad élmény – Nyári színház a Városmajorban
  • Forradalmi színházi esttel nyitott az újonnan alakult Erkel Színház Forradalmi színházi esttel nyitott az újonnan alakult Erkel Színház

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr887827910

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard