Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Multinacionális színészgárda A trójai nőkben

Multinacionális színészgárda A trójai nőkben

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2008. 05. 22.
Zene, ami összeköt - országjárásra indul a Concerto Budapest
2025-07-11 18:00:00

A klasszikus zene erejével szeretné közelebb hozni az embereket egymáshoz és a kultúrához a Concerto Budapest

Tánc, zene, mesterségek: a Hagyományok Háza beköltözik a nyári fesztiválokra
2025-07-11 11:07:40

Legyen szó kézműves foglalkozásról, táncházról, népzenei koncertről vagy mesemondásról, a Hagyományok

Teljes a B My Lake 2025 programja: 70+ DJ, divatshow és díjnyertes filmek a Velencei-tónál
2025-07-10 10:23:28

A 2025-ös B My Lake fesztivál minden eddiginél színesebb programkínálattal tér vissza július 24. és 26.

„A zene mindenkié” – Rost Andrea zenei zarándoklata
2025-07-08 12:02:05

Mi történik, amikor egy világhírű operaénekesnő a koncerttermek helyett ott énekel, ahol a zene valóban

további bejegyzések a szerzőtől »

A júniusi Nápolyi Színházi Fesztiválon mutatkozik be Euripidész: A trójai nők című drámájával az első Európai Színházi Társulat.

A 24-34 év közötti, belga, francia, olasz, portugál és spanyol színészeket több száz jelentkezőből válogatták ki. A rendezőpáros olasz, de a következő darab színre vitelét már más nemzetiségűek kapják.

A színházi csoport létrehozásának ötlete a nápolyi fesztivál igazgatójától, Renato Quagliától származik, aki a Corriere della Sera című olasz napilapnak elmondta: céljuk, hogy a színházi viszonylatban szép számmal meglévő kulturális különbözőségekben túlléphessenek.


A rendezők szerint a társulat tagjai közül a legfelkészültebbek a portugálok, kivételes a pedagógiai és a technikai felkészültségük, többen szereztek külföldön diplomát. Természetes adottságuk van a játékhoz, amely náluk nem a formán, hanem az érzelmeken alapul.

Ezzel ellentétben az olaszoknál inkább a forma kap hangsúlyt, a színészek nem engedik az érzelmeket felülkerekedni, még a próbaszereplésen is felépítették a maguk rendezési kereteit, és megzavarodtak, amikor ezeket a vizsgáztatók megpróbálták szétszedni. A kiválasztásnál a jelentkezőknek az euripidészi műből kellett egy monológot, valamint egy általuk választott anyagot előadniuk.

Mivel nem minden színész tud angolul, a próbákon mindenki a saját nyelvén ad elő, és valószínűleg így lesz ez az előadásokon is.

Azért esett a választás A trójai nőkre, mert Euripidész műve "napjainkról, a jelenkori barbárságról is szól. A lángokban álló Trója utolsó órái a szenvedés poklaiba való leszállást szimbolizálják, mint a dárfúri halottak, az iraki merényletek, a ruandai vérengzések" - mondta Virginio Liberi, az egyik rendező.

A antik színművet másképpen is aktualizálták: részleteket vettek be Anna Politkovszkaja, a két évvel ezelőtt megölt orosz újságírónő riportkötetéből, és Susan Sontag A szenvedés képei című művéből, amely a háborús borzalmak médiabeli banalizálása ellen emel szót.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház Európai színházi Társulat

Ajánlott bejegyzések:

  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében
  • Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája
  • Két jubileum – egy rendhagyó évad! Két jubileum – egy rendhagyó évad!
  • Szabad ég, szabad gondolat, szabad élmény – Nyári színház a Városmajorban Szabad ég, szabad gondolat, szabad élmény – Nyári színház a Városmajorban
  • Forradalmi színházi esttel nyitott az újonnan alakult Erkel Színház Forradalmi színházi esttel nyitott az újonnan alakult Erkel Színház

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr967828050

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard