Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Tajtékos keddek

Tajtékos keddek

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2008. 05. 28.
Péter Bence hazatér - a világsztár zongorista Budapesten mutatja be legújabb produkcióját
2025-09-16 08:30:00

Új műsorral, látványos színpadi megoldásokkal és egy titokzatos vendéggel tér vissza Budapestre a

Az identitás és természet határán – Leopold Bloom Díjjal ismerték el Dezső Tamás munkásságát
2025-09-16 07:00:00

Nyolcadik alkalommal adták át a Leopold Bloom Képzőművészeti Díjat, amelyet idén Dezső Tamás nyert el az

Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten
2025-09-15 12:00:00

Hétvégén ért véget a 21. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál, melyen Joachim Trier új alkotása

ONE MORE LIKE: A magyar sportdráma, ami meghódította Las Vegast is
2025-09-15 10:10:01

A ONE MORE LIKE című magyar sportdráma a hétvégén Batumiban és Las Vegasban is diadalt aratott: a provokatív

további bejegyzések a szerzőtől »

Tajtékos Kedd – furcsa név egy koncertsorozatnak, egyből a Tajtékos Napok ugrik be az embernek. Elsőre nem tudni, mi köze Boris Viannak a kis magyar világzenéhez, de egy keddnyi mindenképp van.

Herczeg Flóra
A ’70-es években kialakult a táncházmozgalom, aztán minden kis faluban rock- meg metalzenekarok formálódtak, most pedig egyre-másra jönnek létre a világzenei produkciók. Ez a műfaj persze nehezen körülhatárolható, sokmindenre lehet azt használni, hogy saját és más népek kultúrájából vett elemeket feldolgozunk. Lehet használni bulizásra a gyerekkorból ismert népdalokat, vagy a keletiesebb lüktetésűekre egy nagyot zúzni, vagy viccesen hallgatni egy letűnt kelet-európai blokk nyomát.

Bárhogy is nyúlunk népzenéken alapuló zenei témákhoz, mindenképpen beszökik a fülünkbe egy megmagyarázhatatlan plusz töltés, amit kultúrák hoztak létre, egy hagyomány magától megőrizte, s nem producerek agyában fogant meg. A nagyközönség előtt ezt a Ghymes együttes és a Besh o drom példázta a leglátványosabban, de kitűnő iskolapélda a Korai Öröm is.

Érdemes utánanézni a Narco Polonak, akik énekesnője, Herczeg Flóra most épp a Társulat című műsorban vált ismerté. Vagy a Makámnak, amelyik zenekar a zászlóvivője ennek a műfajnak, a Club Erának esztergomból, akik csűrré változtatják a világot, hogy döngölhessék. Nagyon sok zenekart fel lehet még sorolni (Uzgin Űver, Vodku, Folkerror stb). Színes tehát a paletta, a világzene tágabb dolog mint zenei stílus. A Könyvtár Pinceklubban minden második kedden egy ilyen zenekar lép fel, klubjellegben, a zenészek között átfedésekkel, stabil klubközönséggel, jó bulikkal, tartalmas zenével. Az ingyenes koncerteken többek között fellépett eddig a Szilvási Gipsy Folk Band, Narco Polo, Kálmánia, Club Era, Maszkura és a Tücsökraj, I Can Etno, Arasinda, Makám vagy a Hétrét.

Érdemes hát nyomon követni a Tajtékos Kedd koncertsorozatot, minden második kedden a Könyvtár pinceklubban. A tájékozódáshoz is ügyesnek kell lenni, mert csak szűk körben terjednek az erről készült műsorfüzetek, de szerencsére a Kultúrpart barátja a Tajtékos Keddeknek, és beszámol majd a következő koncertekről.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene Jazz, etno

Ajánlott bejegyzések:

  • Péter Bence hazatér - a világsztár zongorista Budapesten mutatja be legújabb produkcióját Péter Bence hazatér - a világsztár zongorista Budapesten mutatja be legújabb produkcióját
  • VALMAR – Év végi szuperkoncert az Arénában VALMAR – Év végi szuperkoncert az Arénában
  • Közel 70 program, koncertek és bartókos ízek: startol a 4. Bartók Feszt Közel 70 program, koncertek és bartókos ízek: startol a 4. Bartók Feszt
  • Csűrök között szól a világ – Jubileumi fesztivál Kalotaszegen Csűrök között szól a világ – Jubileumi fesztivál Kalotaszegen
  • Kezdő dalszerző vagy? Jelentkezz az Artisjus új mentorprogramjába! Kezdő dalszerző vagy? Jelentkezz az Artisjus új mentorprogramjába!

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr407828390

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard