Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Tandi Lajos műve lett az Év könyve

Tandi Lajos műve lett az Év könyve

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2008. 06. 07.
Péter Bence hazatér - a világsztár zongorista Budapesten mutatja be legújabb produkcióját
2025-09-16 08:30:00

Új műsorral, látványos színpadi megoldásokkal és egy titokzatos vendéggel tér vissza Budapestre a

Az identitás és természet határán – Leopold Bloom Díjjal ismerték el Dezső Tamás munkásságát
2025-09-16 07:00:00

Nyolcadik alkalommal adták át a Leopold Bloom Képzőművészeti Díjat, amelyet idén Dezső Tamás nyert el az

Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten
2025-09-15 12:00:00

Hétvégén ért véget a 21. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál, melyen Joachim Trier új alkotása

ONE MORE LIKE: A magyar sportdráma, ami meghódította Las Vegast is
2025-09-15 10:10:01

A ONE MORE LIKE című magyar sportdráma a hétvégén Batumiban és Las Vegasban is diadalt aratott: a provokatív

további bejegyzések a szerzőtől »

A Tandi Lajos által írt Tizenkét tétel Kass János művészetéről című könyv lett idén az Év könyve Szegeden; az elismerést péntek este adták át a városháza Dísztermében az Ünnepi Könyvhét keretében.

A műről az alkotó az MTI-nek elmondta: miután negyven éve ismeri Kass Jánost, munkássága elismeréseként és tisztelgésként a művész nyolcvanadik születésnapjára készítette a könyvet, mely a Bába és társa Kiadó gondozásában jelent meg.

Tandi Lajos kiemelte: a Tizenkét tétel Kass János művészetéről az alkotó különös sorsának, munkásságának tizenkét sűrűsödési pontját mutatja be. Ezek közt például azt, hogy mit jelent a bölcső-ringató hely, mik azok a vonzások és taszítások, melyek a művész alkotásaiban megjelennek arról a városról, illetve szűk térről, amely az ő világát jelentette. De szól arról, hogy miként dolgozzák föl a faluból városba kerülő fiatalok az új életet.

A Kass-művekkel illusztrált könyv, sok olyan alkotásnak a reprodukcióját mutatja be, melyek eddig még soha nem jelentek meg.

A huszadik századi képzőművészet egyik kiemelkedő alakjának munkái számos mesekönyvben köszönnek vissza, illusztrálta Weöres Sándor verseskönyveit, vagy a Don Quijote-t is. Emellett most készült el az általános iskola alsó tagozatának szóló komplex fejlesztő könyvsorozat képi anyagával. Tandi Lajos szerint tehát, aki olvasni tud, ismeri Kasst.

Az eseményen emellett bemutatták az immár tizenegyedik Szegedtől Szegedig Antológiát, a városhoz kapcsolódó irodalmat bemutató egyetlen gyűjteményes kiadványt. Mintegy kétszáz szegedi vagy a városhoz kötődő író, költő és esszéista művei láttak napvilágot a sorozatban egy évtized alatt több mint négyezer oldalon.

A Reneszánsz Évéhez kapcsolódóan az újjászületés témájában született írásokat összegyűjtő idei kiadvány újdonsága az In memoriam című fejezet, melyben az utóbbi egy-két esztendőben elhunyt alkotókra emlékeznek.

A Könyvhéthez kapcsolódóan a szegedi Városházán délután megkoronázták a Könyvkirályt is. A címet az a gyermek kaphatta, aki egy év alatt a szegedi Somogyi Könyvtár által ajánlott könyvek közül a legtöbbet olvasta. Ötven kötet feldolgozása után, a Tabán Általános Iskola harmadik osztályos tanulója, Csizmadia Dóra fejére tették a koronát.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Irodalom

Ajánlott bejegyzések:

  • Gyilkosság, romantika, Balaton Gyilkosság, romantika, Balaton
  • Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció
  • Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája
  • Az ázsiai gyógyító regény az új skandináv krimi Az ázsiai gyógyító regény az új skandináv krimi
  • Átadták az Artisjus-díjakat – Geszti Pétert alkotói életműdíjjal tüntették ki Átadták az Artisjus-díjakat – Geszti Pétert alkotói életműdíjjal tüntették ki

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr867829002

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard