Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
Boldoczki Gábor Prágában

Boldoczki Gábor Prágában

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2008. 06. 18.
Elstartolt a Művészetek Völgye
2026-07-24 15:13:09

Ma reggel hivatalosan is kezdetét vette a 35. Művészetek Völgye: július 24. és augusztus 2. között ismét

Szavakkal festeni
2026-07-16 12:47:33

Értékes készségeket fejleszt a Hagyományok Háza ősszel induló képzése A jó mesemondó - Kovács Ágnes

Az emberség ünnepe
2026-07-15 14:46:33

Immár 19. alkalommal rendezik meg 2026. augusztus 4-8.között az Ördögkatlan Fesztivált, melynek

„Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
2026-06-29 20:24:10

A DOMBOS FEST idei vasárnap esti fellépője volt a Szegedről érkező Csizmadia Anna – Nagy Gábor – Szokolay

további bejegyzések a szerzőtől »

Boldoczki Gábor trombitaművész Prága Főváros Szimfonikus Zenekara, a FOK évadzáró koncertjének szólistája lesz kedden és szerdán este a prágai Smetana-teremben.

A prágai zenekar több mint 70 éves múltra tekint vissza és a FOK rövidítés korai tevékenységét - film, opera, koncert - szimbolizálja. A hangversenyen elhangzik Gustav Mahler IX. szimfóniája és Joseph Haydn Esz-dúr koncertje trombitára és zenekarra - mondta el az MTI-nek Harsányi Ilona, a prágai Magyar Kulturális Központ igazgatóhelyettese. Hozzátette, hogy a koncert megvalósulásához a magyar intézet is hozzájárult.

A komolyzenét sugárzó cseh Classic rádió tíz nap óta napi két alkalommal hirdeti a koncertet és kiemeli, hogy a világhírű ifjú magyar trombitaművész, Boldoczki Gábor volt a győztese annak a nemzetközi zenei versenynek, amelyet 1997-ben a Prágai Tavasz zenei fesztivál keretében rendeztek - jegyezte meg Harsányi Ilona.

Prága egyik legnevesebb hangversenytermében, a Vigadóban június elején a Prágai Tavasz zárókoncertjét a Budapesti Fesztiválzenekar adta Fischer Iván vezényletével. Dvorák szerzeményeit szólaltatták meg, majd Schiff András zongoraművész Dvorák g-moll zongoraversenyét adta elő, kirobbanó sikerrel.

"Schiff András, a kiváló magyar zongoraművész a cseh zene legjelentősebb +követe+ és nálunk erről általában nem sokat tudnak" - jegyezte meg rosszallóan a Prágai Tavasz fesztivál honlapja. A nagysikerű koncert védnöke Szabó István prágai magyar nagykövet volt.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene Boldoczki Gábor

Ajánlott bejegyzések:

  • Elstartolt a Művészetek Völgye Elstartolt a Művészetek Völgye
  • Az emberség ünnepe Az emberség ünnepe
  • „Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST „Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
  • Etnofon az I. OniFeszt-en Etnofon az I. OniFeszt-en
  • „Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra” „Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra”

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr17829532

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása