Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Az ember, aki belelát a lovak lelkébe

Az ember, aki belelát a lovak lelkébe

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2008. 07. 03.
„A zene mindenkié” – Rost Andrea zenei zarándoklata
2025-07-08 12:02:05

Mi történik, amikor egy világhírű operaénekesnő a koncerttermek helyett ott énekel, ahol a zene valóban

Baby Queen - Solére himnusza az újrakezdéshez
2025-07-07 16:00:00

Solére friss szerzemény egyszerre kacér és mélyen személyes, és olyan erőt sugároz, ami a legnehezebb

Tűvel írt történetek – Elismerések a legszebb magyar hímzéseknek
2025-07-07 10:54:24

Rekordszámú alkotással zajlott le a 2025-ös Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázat. A legszebb kézimunkák

Magyar dallamok Japánban - A Cimbaliband sikere Oszakában
2025-07-03 18:13:45

A magyar népzene különleges hangzása, a cimbalom egyedisége és a Cimbaliband szenvedélye ragadta magával a

további bejegyzések a szerzőtől »

Magyarországra érkezik Monty Roberts, az "igazi suttogó", akinek személye megihlette Nicolas Evanst a Suttogó című regény megírására, majd film is készült a kötetből azonos címmel, Robert Redford rendezésében és szereplésével.

Léteznek olyan emberek, akik képesek erőszak nélkül rávenni a lovakat az együttműködésre. Régen azt gondolták róluk titkon varázsszavakat suttogtak a lovak fülébe, ezért is hívták őket suttogónak. Monty Roberts is ilyen ember, "belelát a lovak lelkébe". Azért érkezik Budapestre, hogy bemutassa módszere valóban működik. A Papp László Budapest Sportarénában július 15-én két előadáson bizonyosodhat meg erről a magyar közönség.

A bemutatókra még keresik a lovakat. Olyan állatokat, amelyeken még nem volt nyereg, kantár vagy lovas. Olyan jószágokat keresnek, amelyek bakolnak, rúgnak, nehezen lehet felszállni rájuk, félnek a nyírógéptől, nehezen vagy egyáltalán nem mennek be az utánfutóba.

Monty Roberts az előadásokon azt mutatja be, miként lehet ezeket a problémákat erőszakmentesen megoldani. Módszerét, amelyet ő csatlakozásnak nevez, a közönségnek is elárulja, a bemutató alatt végig beszélni fog, amelyet szinkrontolmács fordít le. Az este fél hétkor kezdődő előadáson kérdezhetnek is az érdeklődők a suttogótól.

Monty Roberts 1935-ban született a kaliforniai Salinas városban egy cowboy családban. Édesapja kemény ember volt, aki lovait durva módszerekkel törte be. Monty soha nem értett egyet ezzel, és amikor hangot adott véleményének apja megverte. Ennek ellenére sem vette el fia kedvét, aki legszívesebben az amerikai prérin élő vad musztángokat figyelte meg és úgy vélte, tudja miként kommunikálnak egymással a lovak.

Amikor ezt elmesélte az idősebb lovasoknak a farmjukon, azok kinevették őt, és apja is óva intette ezektől a gondolatoktól.

Monty ezek után már nem nagyon beszélt megfigyeléseiről és tapasztalatairól, de elkezdte kifejleszteni módszerét. A fordulópontot az jelentette, amikor 1987-ben meghívták Texasba, hogy tartson egy bemutatót. Az igazi áttörést pedig a brit uralkodó meghívása jelentette 1996-ban. Innentől kezdve vált világhírűvé. II. Erzsébet királynő lovait azóta is az ő módszerével képzik.

Monty Robertsnek eddig három könyve volt a New York Times bestsellere.

Magyarországon bemutatójával egy időben jelenik meg a Lovak az életemben című kötete. Az "igazi suttogó" a 90-es évektől járja Európát és Amerikát, hogy hirdesse: három összetevő - a következetes elvek, a kommunikáció és bizalom - alkotja a lovak és emberek közötti sikeres együttműködés alapját.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Monty Roberts Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Tűvel írt történetek – Elismerések a legszebb magyar hímzéseknek Tűvel írt történetek – Elismerések a legszebb magyar hímzéseknek
  • Magyar tehetségek is a reflektorfényben a Bartók Világversenyen Magyar tehetségek is a reflektorfényben a Bartók Világversenyen
  • „Ennyike?” – A kérdés, amit nem lehet megkerülni „Ennyike?” – A kérdés, amit nem lehet megkerülni
  • Cseh Lászlóval úszhat, aki elindul a MOL Campus Öbölúszáson Cseh Lászlóval úszhat, aki elindul a MOL Campus Öbölúszáson
  • Az első amerikai űrhajósnő élete Az első amerikai űrhajósnő élete

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr407830328

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard