Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Tegnap óta nyitva áll a Chuck Szabadon

Tegnap óta nyitva áll a Chuck Szabadon

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2008. 07. 16.
A nyár ritmusai a BJC-ben
2025-07-02 08:17:33

A Budapest Jazz Club nyáron is gondoskodik arról, hogy a jazzrajongók ne maradjanak élmények nélkül.

Családi titkok, közéleti drámák – A Pulszky-levelezés feltárja a múltat
2025-07-01 11:56:45

A Pulszky család 1867 és 1911 között íródott 331 levele nem csupán személyes vallomásokat és meghitt

Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

A Nagyvárosi bujdosó emléke – 71 éve született Kissferi
2025-06-29 16:21:51

Kiss Ferenc zeneszerzőként, énekmondóként és népzenegyűjtőként egész életében a hagyományt szolgálta

további bejegyzések a szerzőtől »

A nulladik nappal megkezdődött kedden az Egyetemisták és Főiskolások Országos Turisztikai Találkozójának (EFOTT)programsorozata a dunaújvárosi Szalki-szigeten; a 33. alkalommal megrendezett fesztivál július 20-ig tart.

Az első "fecskék" már hétfőn délután megjelentek ugyan a sziget bejáratánál, de a főbejáratot csak kedden - egy munkavédelmi ellenőrzés miatt a tervezettnél később - három órakor nyitották ki.

Elsőként egy Mernyéről érkezett fiatalember lépett rá a napokban felállított, a találkozó idején beléptető hídként szolgáló Chuck Szabadon nevű hídra, majd őt több százan követték, s folyamatosan érkeznek a résztvevők a találkozóra.
Budapestről fesztiválhajó szállította a fiatalok egy csoportját: a Vodafon Boat Show-val négyszázan utaztak a Szalki-szigetre. Pazaurek Piroska az EFOTT sajtófőnöke az MTI-nek elmondta, útközben a Dumaszínházból ismert Kiss Ádám és a Retro School Band műsora adott előzetest a fesztivál hangulatából.
A szervezők 50 ezernél több résztvevőre számítanak, s arra, hogy már a nulladik napon több ezren érkeznek meg a szigetre, ahol öt napig kilenc helyszínen háromszáz fellépő szórakoztatja majd őket.

Miközben kedd délután még tartott a nagyszínpad építése, a már elkészült előadótereken megkezdődtek a koncertek, s fokozatosan vették birtokukba a fesztivál-szigetet a fiatalok, akik sátrat verhetnek a Szalki-szigeti kempingben, de választhatnak a dunaújvárosi közép-és főiskolás kollégiumok szálláshelyei közül is.

S hogy ne okozzon gondot a fesztivál helyszínének megközelítése, a városból menetrendszerinti, ingyenesen igénybe vehető buszok szállítják a megabuli résztvevőit.

A szórakozás mellett módjuk lesz a fiataloknak kerekasztal-beszélgetéseken való részvételre, a Civil Faluban pedig az oktatási intézményekkel, civil szervezetekkel, s az országgyűlés munkájával is megismerkedhetnek.
Az Országgyűlés Hivatala munkatársainak segítségével megismerkedhetnek a törvényhozás munkájával, fotókiállítást láthatnak, s még saját "törvényjavaslataik benyújtására is lehetőségük lesz.

A találkozó helyszínét alig néhány hét alatt tették alkalmassá a fesztiválra. Az önkormányzat 100 millió forintos költséggel kiépítette a hiányzó közműveket, valamint negyven zuhanyozót és száz mobil toalettet állítottak fel.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene EFOTT

Ajánlott bejegyzések:

  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében
  • Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció
  • Pünkösdi Örökség Ünnep – Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben Pünkösdi Örökség Ünnep – Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben
  • Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája
  • JJ megnyerte az Eurovíziós Dalfesztivált, melyben a Budapest Scoring Orchestra is közreműködött JJ megnyerte az Eurovíziós Dalfesztivált, melyben a Budapest Scoring Orchestra is közreműködött

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr927830908

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard