Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Engedély nélkül vetítették a náci propagandafilmet

Engedély nélkül vetítették a náci propagandafilmet

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2008. 07. 21.
A magyar népi kultúra ünnepe: új évad kezdődik a Hagyományok Házában
2025-09-11 15:55:34

A Hagyományok Háza új évadában a magyar népi kultúra életerejét és gazdagságát ünnepli: tánc, zene

Cannes-tól Velencéig: nemzetközi sikerfilmek érkeznek a Mozinet Filmnapokra
2025-09-11 07:34:38

Fesztiválsikerek, friss magyar alkotások és különleges filmes élmények várják a közönséget a 15. Mozinet

Felfelé hulló eső és xenobotok – különleges kiállítás a LAM-ban
2025-09-10 12:00:00

Fény, tudomány és művészet találkozása: a More Than Human című nemzetközi tárlat az emberi nézőpontot

VALMAR – Év végi szuperkoncert az Arénában
2025-09-10 09:49:39

Marics Peti és Valkusz Milán hatalmas bulival zárja az évet az Arénában – slágerek, meglepetésvendégek és

további bejegyzések a szerzőtől »

Nem járult hozzá és semmifajta engedélyt nem adott a Jud Süss című náci propagandafilm budapesti levetítéséhez a filmmel kapcsolatos valamennyi jogot birtokló német alapítvány.

A wiesbadeni Friedrich Wilhelm Murnau Alapítvány szóvivője az MTI-t tájékoztatva hétfőn hangsúlyozta, hogy az alapítvány jogi úton vizsgálja a történteket, s mindehhez már a német külügyminisztérium támogatását is kérte. A minisztérium - mint a szóvivő utalt rá - annak felderítésében közreműködik, hogy Veit Harlan antiszemita propagandafilmjének bemutatására milyen körülmények között kerülhetett sor.

A wiesbadeni alapítvány képviselője elmondta, hogy tudomást szereztek két budapesti vetítésről is, s nyomatékosan hangsúlyozta, hogy ehhez az alapítvány semmifajta engedélyt nem adott. A vizsgálat a külügyminisztériummal együttműködve most kezdődött - közölte a szóvivő, aki nem zárta ki, hogy ezt követően a budapesti szervezők ellen büntetőjogi eljárást kezdeményeznek.
A szóvivő elmondta azt is, hogy ilyen jellegű "botrány" az elmúlt időszakban egyetlen külföldi ország vonatkozásában sem volt, noha több megkeresés is érkezett.

A film - s a hozzá hasonló más filmek - vetítését egyébként bizonyos előfeltételek szigorú betartása mellett, mindenekelőtt oktatási célból és meghatározott szakmai körben engedélyezik. Ennek kapcsán a szóvivő kiemelte a filmmel kapcsolatos szakmai vita, illetve a "náci háttér" megvilágításának szükségességét. Erre vonatkozóan egyébként szigorú szerződéses feltételek vannak, amelyek betartása elengedhetetlen.

Az 1931-ben elhunyt német filmrendező, Friedrich Wilhelm Murnau nevét viselő alapítványt a szövetségi kormány kezdeményezésére 1966-ban hozták létre. Az alapítvány legfőbb feladata akkoriban az volt, hogy megakadályozza a náci filmgyártás termékeinek külföldre történő eladását, amire abban az időben több kísérlet is történt. A tulajdonában lévő filmek forgalmazásával kapcsolatos valamennyi joggal az alapítvány rendelkezik.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film Jud Süss

Ajánlott bejegyzések:

  • Előzetest kapott az Árva – itt a Saul fia rendezőjének új filmje Előzetest kapott az Árva – itt a Saul fia rendezőjének új filmje
  • Enyedi Ildikó és Paolo Sorrentino új filmjeit is díjazták Velencében Enyedi Ildikó és Paolo Sorrentino új filmjeit is díjazták Velencében
  • Négy titokzatos főhős egy lakásban - ismerd meg közelebbről az Egykutya főszereplőit Négy titokzatos főhős egy lakásban - ismerd meg közelebbről az Egykutya főszereplőit
  • Blue Heron: magyar közreműködéssel készült film lett a legjobb elsőfilm Locarnóban Blue Heron: magyar közreműködéssel készült film lett a legjobb elsőfilm Locarnóban
  • Osgood Perkins visszatér - Itt a Mindörökké előzetese Osgood Perkins visszatér - Itt a Mindörökké előzetese

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr547831104

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard