Salman Rushdie könyvet írna az ellene kiadott fatváról, azaz arról a vallási "útmutatásról", amelyet Sátáni versek című kötete megjelenése után, majd' húsz éve mondott ki rá egy iszlám vallási vezető felszólítva a muzulmánokat az író életének kioltására.

"Azt hiszem van ebben egy sztori. Sokan bátorítanak rá, hogy írjam meg és talán meg is teszem" - mondta az író, akit a közelmúltban választottak meg az elmúlt negyven év Booker-díjasai között is a legjobbnak Az éjfél gyermekei című művéért.
Az író meggyilkolására felszólító fatvát annak idején Irán egykori vallási vezetője, Khomeini ajatolláh adta ki, istenkáromlónak bélyegezve a Sátáni verseket, de az alkotó tavalyi lovaggá ütésekor a közel-keleti országban ismét megerősítette egy vallási vezető, hogy az "útmutatás" még mindig érvényben van.
Rushdie ugyanakkor a "szabadlábon" töltött utóbbi kilenc évre hivatkozva úgy vélekedett, hogy a bujkálós korszak már csak egy lezárt fejezet életében, és nem hiszi, hogy még egyszer visszatérhet.
Az indiai származású, Nagy-Britanniában letelepedett író szerint az internet azért is nagyon fontos, mert szűkíti a kultúrák közötti szakadékot. "Könnyen előfordulhat, hogy akármilyen banálisnak is gondoljuk, a YouTube vagy a MySpace fogja megváltoztatni a világot" - mondta.
"Az internet megmutatja az embereknek, milyen lehetne az élet. És ha az elnyomó országokban élők meglátják, ők is azt akarják majd" - fogalmazott Rushdie.