Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Egyen gomolyát, pacsnit és paprikás kiflit!

Egyen gomolyát, pacsnit és paprikás kiflit!

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2008. 08. 27.
Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

A Nagyvárosi bujdosó emléke – 71 éve született Kissferi
2025-06-29 16:21:51

Kiss Ferenc zeneszerzőként, énekmondóként és népzenegyűjtőként egész életében a hagyományt szolgálta

Jön a III. Sukorói Tűzugró Fesztivál
2025-06-27 09:00:33

Ismét lángra lobban Sukoró Szent Iván-éji tüze! A nyári napforduló alkalmából koncertek, táncház és

Magyar tehetségek is a reflektorfényben a Bartók Világversenyen
2025-06-24 12:28:09

31 fiatal zongorista, köztük hat magyar lép pódiumra idén szeptemberben a Zeneakadémián megrendezett versenyen.

további bejegyzések a szerzőtől »

Meg lehet kóstolni a szegedi cipót, a gomolyát, a pacsnit, a paprikás kiflit és még sok más finom magyar élelmiszert a Hagyományok-Ízek-Régiók (HÍR) program keretében rendezett gasztronómiai íz-utazáson a hét végén a városligeti Vajdahunyadvárban.

A hagyományteremtő céllal szombat-vasárnap megrendezésre kerülő eseményen a regionális, jellegzetes magyar termékeké a főszerep: lehet majd kóstolni és vásárolni győri páros zsemlét, pozsonyi kiflit, kecskesajtot, gomolyát, konyakos meggyet, dobos tortát, aszalványokat, friss gyümölcsöket, savanyúságot, magyar pálinkát, ürmös bort és gyümölcsből készült italokat is.

Egyes specialitások készítése a helyszínen is nyomon követhető lesz. Népzenei koncertek, bábjátékok, kézművesfoglalkozások, vetélkedők gondoskodnak a szórakoztatásról.

Amint a Magyar Mezőgazdasági Múzeum tájékoztatójából kitűnik, az Agrármarketing Centrum (AMC), a Centrál Európa Alapítvány és a múzeum közösen szervezi a színes programot.

A Földművelődésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium tíz évvel ezelőtt indította el Magyarországon a Hagyományok-Ízek-Régiók (HÍR) programot, amely a Nyugat-Európában francia kezdeményezésre futó hasonló program hazai adaptációja.

Az AMC összegyűjtötte a jellegzetesen magyar illetve speciális, regionális élelmiszeripari termékeket, növény- és állatfajtákat, majd CD és könyv formában elkészítette a termékek mintegy 300-darabos gyűjteményét.
Ma a HÍR program célja a gyűjteményben szereplő termékek és termények, valamint az ezeket elkészítő gazdák piacra jutásának segítése.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Borfesztivál Pálinkafesztivál Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Jön a III. Sukorói Tűzugró Fesztivál Jön a III. Sukorói Tűzugró Fesztivál
  • Új gasztrokaland a Street Kitchen és az UNICEF együttműködésében Új gasztrokaland a Street Kitchen és az UNICEF együttműködésében
  • Édeskeserű turné: Erdélyi körútra indul a Magyar Állami Népi Együttes Édeskeserű turné: Erdélyi körútra indul a Magyar Állami Népi Együttes
  • A lélek hangja Harlem szívéből – Motown klasszikusokkal tér vissza a gospelkórus A lélek hangja Harlem szívéből – Motown klasszikusokkal tér vissza a gospelkórus
  • Hidegháborús kémfilm forog Vilmányi Benett főszereplésével Hidegháborús kémfilm forog Vilmányi Benett főszereplésével

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr287832538

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard