A Bayreuthi Fesztivál igazgatótanácsa hétfőn megnevezte az ünnepi játékok eddigi igazgatója, Wolfgang Wagner utódját. A Zöld Dombon a jövőben a féltestvérek, Wolfgang Wagner első házasságából származó leánya, Eva Wagner-Pasquier és a második házasságából való fiatal Katharina Wagner gyakorolják a hatalmat.

1874-től 1967-ig élt itt a Wagner-család, amelynek tagjai azóta is öröklik az Ünnepi Játékokat. A fesztivál a kezdetektől napjainkig összefonódott a német történelemmel. A Bayreuthi örökösök krónikája:
1876-1882 - Richard Wagner zeneszerző, a fesztivál első igazgatója.
1886-1906 - Wagner második felesége, Cosima vette át az ünnepi irányítást férje halála után.
1908-1930 - Richard Wagner és Cosima fia, Siegfried vezette a fesztivált. Az első világháború okozta törés után sikerült újra felélesztenie a játékok tradícióját.
1931-1944 - Siegfried özvegye Winifred vette át a fesztivál irányítását, az ő ténykedését beárnyékolta, hogy Hitler közeli barátnője volt, a háború után emiatt kénytelen volt lemondani.
1951-1966 - Winifred fiai, Wieland és Wolfgang Új Bayreuth néven újra visszaállították a nácizmushoz való közelsége miatt diszkreditált játékok nemzetközi tekintélyét.
1967-2008 - Testvére halála után Wolfgang vette át a vezetést és 57 évig volt a Wagner-birodalom egyeduralkodója. A Bayreuthi Ünnepi Játékok legizgalmasabb időszaka ekkor kezdődött és tart a mai napig.
Az utódlás kérdése hosszú ideig okozott konfliktusokat, az igazgatótanács 2001 óta próbált nyomást gyakorolni Wolfgangra, hogy adja át a vezetést, az idős Wagner a legfiatalabb gyermekét, a harminckét éves Katharinát kívánta utódjául, aki most féltestvérével megosztva kerülhetett a Wagner-trónra. Katharina Wagner nem ismeretlen a budapesti operakedvelő közönség előtt: ő volt az, aki a sok vitát kiváltó úgynevezett "zakós" Lohengrint színpadra állította a Magyar Állami Operaházban.