Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Idén viccelődnek Torontóban

Idén viccelődnek Torontóban

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2008. 09. 03.
Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

A Nagyvárosi bujdosó emléke – 71 éve született Kissferi
2025-06-29 16:21:51

Kiss Ferenc zeneszerzőként, énekmondóként és népzenegyűjtőként egész életében a hagyományt szolgálta

Jön a III. Sukorói Tűzugró Fesztivál
2025-06-27 09:00:33

Ismét lángra lobban Sukoró Szent Iván-éji tüze! A nyári napforduló alkalmából koncertek, táncház és

Magyar tehetségek is a reflektorfényben a Bartók Világversenyen
2025-06-24 12:28:09

31 fiatal zongorista, köztük hat magyar lép pódiumra idén szeptemberben a Zeneakadémián megrendezett versenyen.

további bejegyzések a szerzőtől »

Hollywoodi sztárok sokasága és számos humoros alkotás lesz látható a csütörtökön megnyíló 33. torontói filmfesztiválon, és így eltér az előző szemléktől, amelyek középpontjában olyan témák álltak, mint Irak, a terrorizmus és az amerikai politika.

Piers Handling, a legjelentősebb észak-amerikai filmfesztivál igazgatója az AFP-nek elmondta, hogy az idei seregszemlét a filmvígjáték újrafelfedezése jellemzi. Az előző három esztendőben főleg az iraki háborúról, az afrikai konfliktusokról, Bush elnök Amerikájáról szóló játék- és dokumentumfilmeket vetítettek Torontóban, erős politikai felhangot adva a fesztiválnak.
"A rendezők megértették, hogy a jelenlegi, háborúkkal és gazdasági gondokkal terhes világban a közönségnek néha kikapcsolódásra van szüksége" - mondta Cameron Bailey, a fesztivál programigazgatója.

Ugyanakkor több film érint ökológiai problémákat is.
A kanadai fővárosban 64 országból érkező 312 filmet vetítenek, 116 világpremier lesz. Nagy várakozás előzi meg Spike Lee Miracle at St. Anna (Csoda St. Annában), a finn Mika Kaurisma:ki Three Wise Men (Három királyok), a fiatal Darren Aronofsky The Wrestler (A birkózó), Amos Kollek Restless (Nyugtalan) és Jonathan Demme Rachel Getting Married (Rachel férjhez megy) című moziját.
Előzetesek lesznek láthatók a Szeretlek, New York (New York, I love you) című mozaikfilmből, amelyben Fatih Akin, Natalie Portman, Scarlett Johansson és Yvan Attal is szerepel, továbbá a Mesrine, az első számú közellenség (Mesrine, ennemi public no. 1) című francia moziból, amelyben a szökéseivel hírhedtté vált bűnözőt Vincent Cassel testesíti meg.

A torontói szemlére olyan hírességeket várnak, mint Brad Pitt, George Clooney, Adrien Brody, Benicio Del Toro, Peter O,Toole, Emmanuelle Béart és a Coen testvérek.
A fesztivál a kanadai Paul Gross első világháborús témát feldolgozó, Passchendaele című alkotásával nyílik csütörtök este - a film címe a háború egyik csatájára utal.

A torontói fesztiválon nincs hivatalos verseny és zsűri, a legkomolyabb elismerést a közönségdíj jelenti. A kanadai filmes szemle egyszerre filmvásár, a nagy amerikai produkciók indítópályája és számos szerzői film is itt mutatkozik be.
Mundruczó Kornél Delta című filmje mellett, amely a 39. Magyar Filmszemlén elnyerte az Arany Orsó elnevezésű fődíjat, a seregszemlén két magyar koprodukció is látható lesz: Iannis Smaragdis El Greco című alkotása és Csupó Gábor legújabb fantasyje, A Holdhercegnő (The Secret of Moonacre).
A torontói filmfesztivál szeptember 13-án zárul.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film Fesztiválok

Ajánlott bejegyzések:

  • Az első amerikai űrhajósnő élete Az első amerikai űrhajósnő élete
  • Hidegháborús kémfilm forog Vilmányi Benett főszereplésével Hidegháborús kémfilm forog Vilmányi Benett főszereplésével
  • David Attenborough új óceánfilmje júniusban debütál: lenyűgöző utazás a tengerek megmentéséért David Attenborough új óceánfilmje júniusban debütál: lenyűgöző utazás a tengerek megmentéséért
  • Itt az új teaser Nemes Jeles László Árva című filmjéhez Itt az új teaser Nemes Jeles László Árva című filmjéhez
  • Szeptemberben érkezik a mozikba a Hívatlanok – Második fejezet Szeptemberben érkezik a mozikba a Hívatlanok – Második fejezet

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr627832776

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard