Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Száműzött zene

Száműzött zene

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2008. 09. 04.
Cimbalommuzsika tölti meg a Szentlélek templomot
2022-05-22 11:31:08

Május 26-án Pakson Szabó Dániel cimbalomművész először Tímár Sárát kíséri az  Ének a határtalanról

Sivatagi transz Budapesten: jön a Sunako!
2022-05-21 18:00:00

Palotai Csaba Párizsban élő gitáros pszichedelikus tájakra kalauzol két zenésztársával május 28-án a

Nagy dobásra készül az Álomvándorok Társasága
2022-05-21 14:07:01

Számos sikeres musical után most a Muzsika hangjá t mutatja be az érdi színházcsináló művészcsapat. Csebki

Harminc éves lett a tarkabarka kismadár
2022-05-20 16:54:48

Minden színben pompázó repertoár ugyanakkor apró méretek jellemzik a névadójához sokban hasonlító Kolibri

további bejegyzések a szerzőtől »

Az idei Zsidó Nyári Fesztiválon három hangverseny is emléket állít a Holokauszt áldozatául esett, vagy emigrációba kényszerített zeneszerzőknek. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemmel együttműködésben megvalósuló „Music in Exile” (Száműzött zene) program koncertjeire szeptember 5-én és 6-án a Régi Zeneakadémián, szeptember 7-én pedig a Bartók Emlékházban kerül sor.

Idén nyáron a XI. Zsidó Nyári Fesztivál keretében ezúttal a Régi Zeneakadémián és a Bartók Házban szólaltatják meg magyar és kanadai zenészek nyolc zeneszerző mára már többnyire elfeledett műveit. Olyan művészekről emlékeznek meg, akiknek pályafutása akár hovatartozásuk miatt, akár politikai meggyőződésüknél fogva, netán morális okból a II. világháború alatt derékba tört. Közülük többen nem élték túl a Holokausztot, mások emigrációba kényszerültek.

A szeptember 5-i hangversenyen kizárólag magyar komponisták művei hangoznak el (Budai Pál, Gyulai Elemér, Justus György, Kósa György, Kuti Sándor, Pártos Ödön, Vándor Sándor, Weiner László), a következő két estén túlnyomó részt külföldi, illetve külföldre szakadt szerzők (Szymon Laks, Mieczyslaw Weinberg, Hans Gál, Seiber Mátyás, Franz Reizenstein) műveit játsszák.

„A száműzött zene fogalma szinte az egész zenetörténeten végighúzódik. Vannak művek, amelyek valamikor visszatérnek száműzetésükből, és vannak, amelyek elvesznek számunkra. Ez a rendezvény, amely egy sor kulturális és társadalmi szervezet összefogásának, s mindenekelőtt az NKA támogatásának köszönheti létrejöttét, mentés és emlékezés egyszerre. Főhajtás és zenetörténeti igazságszolgáltatás.” – mondta Batta András, a Zeneakadémia rektora.
A magyar komponisták műveit a Liszt Ferenc Kamarazenekar (Rolla János vezetésével), valamint Bársony Péter (brácsa), Gulyás Márta (zongora), Ittzés Gergely (fuvola), Mali Emese (zongora) Rohmann Ditta (gordonka), Szabadi Vilmos (hegedű) szólaltatja meg. A Hungaroton Classic a magyar komponisták műveiből összeállított műsort a koncerttel egy időben megjelenteti.

A külföldi zeneszerzőkről a kanadai ARC Ensemble emlékezik meg. A Royal Conservatory of Toronto tanárainak kamaraegyüttesében Erika Raum, Benjamin Bowman (hegedű), Steven Dann (brácsa), Bryan Epperson (gordonka), Joaquin Vaidepenas (klalrinét), David Louie és Dianne Werner (zongora) játszik. Művészeti vezetőjük Simon Wynberg.

A hangversenyek kezdési időpontja és helyszíne:


Szeptember 5., Régi Zeneakadémia, 19.30;
Szeptember 6., Régi Zeneakadémia, 19.30;
Szeptember 7., Bartók Emlékház, 18.00

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene Zsidó Nyári Fesztivál Liszt Ferenc Zeneakadémia

Ajánlott bejegyzések:

  • Érkezik a világhírű magyar karmester Érkezik a világhírű magyar karmester
  • Pál apostol levelei  – tisztán és egyszerűen Pál apostol levelei – tisztán és egyszerűen
  • Cimbalommuzsika tölti meg a Szentlélek templomot Cimbalommuzsika tölti meg a Szentlélek templomot
  • Sivatagi transz Budapesten: jön a Sunako! Sivatagi transz Budapesten: jön a Sunako!
  • Buborék és menedék Budapesten Buborék és menedék Budapesten

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr697832804

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  7. Meztelenség és anatómia
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

versverseny-banner-2021.png

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard