Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
A Hotel Polonia vitte az Arany Oroszlánt

A Hotel Polonia vitte az Arany Oroszlánt

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2008. 09. 14.
Világszínvonal mikrokörnyezetben
2022-07-03 11:44:23

A Salföldi Dalföld hetedszerre is megmutatta a magas kultúrára fogékony Balaton-környéki közönségnek, hogy

Színpadra lépnek a győztes fiatalok
2022-06-23 11:11:02

Június 26-án 17:00 órától ifjú muzsikusok ingyenes hangversenyére kerül sor a Pesti Vigadóban a Szent

A fesztivál, ahol megkérték a kezemet
2022-06-22 11:21:30

Gyorsan pergő kémdráma, thrillerszerű bosszúfilm, találkozások és leánykérés – ilyen volt a II. Magyar

Fejtsd meg a költők titkait!
2022-06-20 09:58:18

Artisjus és Év gyerekkönyve díjat kapott Fenyő D. György  Útikalauz a vershez c. kötete. A Pagony

további bejegyzések a szerzőtől »

A lengyel pavilon Hotel Polonia - Az épületek következő élete című projektje kapta a 11. Velencei Építészeti Biennálé legjobb nemzeti kiállításának járó Arany Oroszlánt a szombati megnyitón és díjkiosztón.

A legjobb installációnak járó elismerést az amerikai Greg Lynn, a fesztivál életműdíját a kanadai Frank Owen Gehry vehette át, míg a legjobb fiatal építésznek járó Ezüst Oroszlánt a nemzetközi zsűri a chilei Elemental csoportnak ítélte oda.


A 2008-as biennálé kiállításai olyan párbeszédre ösztönöznek, melyek megújíthatják a jövő építészetét - fogalmazott a megnyitón Paolo Baratta. A biennálé elnöke hozzátette, közvetlenebb eszmecserében reménykedik az építészet és a társművészetek között. 

A projektek experimentális jellegét emelte ki az építészeti seregszemle idei főkurátora, Aaron Betsky. Mint elmondta, ezek a térrel, a formával, a színekkel és a kompozícióval folytatott kísérletek szerteágazóak, de nem öncélúak: a jövő építészetét alapozzák meg. 

Mint a nemzetközi zsűri elnöke, Jeffrey Kipnis elmondta, a projektek elbírálásakor külön vizsgálták, azok mennyire kapcsolódnak a biennálé idei jelszavához (Out There: Architecture Beyond Building - Odakint: Építészet az épületen túl). Az amerikai szakkritikus kiemelte azt a kísérletező kedvet, amely véleménye szerint a kapitalizmus győzelme után a volt szocialista országokban felszabadult.
Talán ennek is köszönhető, hogy biennálé legjobb nemzeti kiállításának járó díját a lengyel projekt nyerte el. "A lengyel pavilonban a zsűri a technológia és az intelligencia olyan kombinációját ismerte fel, amely az épületek életciklusait vizsgálja, különös tekintettel a gyengébb gazdasági fejlettségű országokra" - indokolta az elismerést Paolo Baratta. 

Mit kezdjen a város egy olyan épülettel, amely funkcióját veszti, például egy könyvtárral a digitális könyvek térnyerése után? - teszi fel a kérdést Az épületek következő élete című projekt. Az Arany Oroszlán-díjas kiállításon Nicolas Grospierre fotói és Kobas Laksa futurisztikus kollázsai a lehetséges megoldásokat keresik, közben az elmélet gyakorlattá válik, és a lengyel pavilonból Hotel Polonia lesz. 

"Egyetlen más kortárs építész sem képes Frank O. Gehry-nél meggyőzőbben bemutatni, mit is jelent a modern építészetben a kísérletezés" - méltatta az életműdíjjal jutalmazott tengerentúli építészt Paolo Baratta. Mint a biennálé elnöke megjegyezte, a bilbaói Guggenheim Múzeumot vagy a Walt Disney Concert Hallt is jegyző Gehry munkássága átformálta az építészetet, kiszabadítva a konstrukciót a "kockaépület" határai közül.
Paolo Baratta elmondása szerint a zsűri a kísérletező kedvet díjazta Gregg Lynn műanyagjátékokat újrafeldolgozó installációjában is, míg a chilei Elemental csoport I was there (Ott voltam) című kiállításával kapcsolatban annak szociális érzékenységét emelte ki. 

A biennálé egy különleges elismeréssel emlékezett Andrea Palladio születésének 500. évfordulójára: a nagy reneszánsz építész munkásságának kutatója, az amerikai James S. Ackerman az építészettörténet-írásban nyújtott teljesítményéért vehetett át életműdíjat.



tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Építészet Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • Álomépületek a vulkán tövében Álomépületek a vulkán tövében
  • Egy belsőépítész titokzatos világa Egy belsőépítész titokzatos világa
  • Mi a magyar snassz? És mi az a neociki? Mi a magyar snassz? És mi az a neociki?
  • Világsztárok kincsei Világsztárok kincsei
  • Családregények Szentendrétől Párizsig Családregények Szentendrétől Párizsig

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr697833086

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

versverseny-banner-2021.png

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard